Trafik sigortasında yol haritası ekim ayında açıklanacakTrafik sigortasında yol haritası ekim ayında açıklanacak

SEDDK Başkanı Eroğlu, trafik sigortasında kalıcı çözümler geliştirmek istediklerini belirterek, “Bu konuda hazırladığımız yol haritamızı Ekim ayında kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) yönetimi, yeni iletişim stratejisi kapsamında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

25 milyon araç sahibini yakından ilgilendiren zorunlu trafik sigortası ile ilgili çok sayıda haber olduğunu vurgulayan SEDDK Başkanı Mehmet Akif Eroğlu, şunları söyledi:

“Trafik sigortası, sektörün doğası gereği bugün dünyanın hemen her ülkesinde sorunlu bir alandır. Ama ülkemizde bu durum kamuoyunda biraz daha yaygın. Herhangi bir yapısal çözüm getirmeden prim tarifesini konuşmaya devam ettiğimizi biliyoruz.

Bu nedenle sigorta sektörünün düzenleyicisi olarak trafik sigortasında kalıcı çözümler geliştirerek tüm paydaşlar için sürdürülebilir bir sektör olmasını istediğimizi vurgulamak isterim. Bu kapsamda yol haritamızı ekim ayında kamuoyu ile paylaşacağız.”

“HEDEFİMİZ HIZLI HAREKET ETMEK”

Eroğlu, sorunlara yapısal çözümler geliştirmek için sektör paydaşlarının da yer aldığı çalışma grupları oluşturduklarını açıkladı. Hedefimiz bir eylem planı oluşturarak hızlı ve kapsamlı hareket etmek” dedi.

Finansal istikrarın OVP’de ayrılmış önemli bir alan olduğuna işaret eden Eroğlu, bu konuda BES ve OKS’nin yanı sıra ürün çeşitliliğini artırmak, sigortayı tabana ve tabana yaygınlaştırmak zorunlu hale getirmek için önemli açıklamalar olduğunu vurguladı. hayat için afet sigortası.