Nagehan Alçı’nın Gülşen’in tutuklanmasına tepkisi: Tamamen hukuka uygun bir cinayet, bir an önce serbest bırakılmalı


Dergi Haberleri

Şarkıcı GuelsenGeçen Nisan ayında İmam Hatip’in bir şahsına “Sapkınlığı oradan geliyor sanırım” sözleri sosyal medyada büyük tartışma yarattı. Sonuç olarak, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Guelsen‘ın tepkili sözleri nedeniyle harekete geçti.

Savcılık, “kin ve düşmanlığa tahrik veya hakarete tahrik” iddiasıyla re’sen soruşturma açtı. GuelsenHakkında yürütülen soruşturma kapsamında polisle birlikte Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na götürüldü. GuelsenSavcıya verdiği ifadeye göre, nöbetçi hakim tutuklamaya karar verdi.

Şarkıcı GuelsenTutuklanması, başta Twitter olmak üzere bazı kullanıcılardan büyük tepki çekti. Tutuklama kararına tepki gösterenlerden biri de gazeteci Nagehan Alçı oldu.

Alçı sosyal medya hesabından paylaştı” Guelsentutuklanması tamamen yasal bir cinayettir. Bu bir yargı fazlalığıdır. Yapmayın sayın savcılar, sayın hakimler. Lütfen merhamet edin” dedi.

alçıtaşı ayrıca aşağıdaki gibidir; “Bu adil mi şimdi? GuelsenSözleri çok çirkindi ama özür metni çok samimiydi, çok içtendi. Numaradan gelen bir özür değildi. Gülşen özgürlüğüne kavuşmalı…”

Nagehan Alçı'nın Gülşen'in tutuklanmasına tepkisi: Tamamen hukuka uygun bir cinayet, bir an önce serbest bırakılmalı