Güney Koreli aktris Yoo Ju Eun not bırakarak intihar etti


Dergi Haberleri

Bir başka trajik olay da intihar oranlarının yüksek olduğu Güney Kore’de meydana geldi. Güzel aktris Yoo Ju Eun 27 yaşında hayatına son verdi. Oyuncunun ölümü ailesini ve hayranlarını şok etti.

intihar etmeden önce mektup yazdı

2018 yapımı Big Forest ile üne kavuşan Never Twice, Joseon Survival Period gibi yapımlarda da rol alan oyuncunun intihar nedeni açıklanmadı. İntiharından önce bir mektup yazan Yoo Ju Eun’un en büyük tutkusu olan oyunculukta yaşadığı zorluklardan da bahsetmesi dikkat çekiciydi.

Güney Koreli aktris Yoo Ju Eun not bırakarak intihar etti

Oyuncunun bıraktığı not Instagram’da paylaşıldı. Ek açıklamalar aşağıdaki gibidir:

“Herkesin gitmesine izin verdiğim için üzgünüm. Özellikle annem, babam, büyükannem ve erkek kardeşim. Aklım artık yaşamak istemediğimi haykırıyor. Bensiz boş hissedebilirsin ama lütfen güçlü kal. Ben olacağım Lütfen ağlama, sağlığın için iyi değil.

Hiç heyecanlı değilim, aslında çok sakinim. Uzun zamandır düşünüyorum. Hak ettiğimden daha mutlu bir hayat yaşadım. Bundan memnunum ve bu yeterli. O yüzden lütfen kimseyi suçlama ve yoluna devam et. Cenazemde birçok insanın geleceğini görebiliyorum…

Sadece oyunculuk yapmak istiyordum, belki oyunculuk benim her şeyimdi ya da sadece bir parçamdı. Ama bu hayatı sürdürmek kolay değildi. Yıkıcıydı. Rüya görmenin hem bir lütuf hem de bir lanet olduğunu anladım. Allah’ın beni cehenneme göndermeyeceğine inanıyorum. Beni dinleyecek ve benimle ilgilenecek. Bu yüzden lütfen endişelenme.

Ailem, arkadaşlarım ve hayranlarım… Beni sevdiğiniz için teşekkür ederim. Unutulmaz anılar biriktirdiğim için başarılı bir hayat yaşadığımı düşünüyorum. Beni anladığınız ve katlandığınız için teşekkür ederim. Daha fazla yazamayacağım için üzgünüm. Umarım beni anlıyorsun.

Başta öğretmenlerim olmak üzere beni tanıyan herkese teşekkür etmek istiyorum, hepinize saygı duydum. Bana hayat hakkında çok şey öğrettin. Anne, baba, sizi çok seviyorum. Lütfen ağlama, lütfen.”

Güney Koreli aktris Yoo Ju Eun not bırakarak intihar etti

Güney Koreli aktris Yoo Ju Eun not bırakarak intihar etti