Erdal Acar… YIL SONRA AHMET KAYA AÇIKLAMASI!


Ünlü iş adamı Erdal Acar, Ahmet Kaya olayına ilişkin yıllarca süren sessizliğini avukatı aracılığıyla bozdu.

Erdal Acar’ı tutuklu bulunduğu cezaevinde ziyaret eden avukatı Özgür Deniz Adalı, müvekkilinin açıklamalarını kamuoyuyla paylaştı. Erdal Acar 1999 yılında doğdu. dergi Gazeteciler Sendikası gecesinde meydana gelen ve Ahmet Kaya’nın yurt dışına gitmesine neden olan olayların bilinmeyen detaylarını ilk kez avukatı aracılığıyla paylaştı.

Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya’nın Erdal Acar’a atıfta bulunarak “Hafıza silinemez tekrar söyleyeyim” açıklaması olayları yeniden gündeme getirdi. Erdal Acar, avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Hakkımda yapılan gerçek dışı ‘yağma’ iddiaları bile beni Gülten Hanım’ın sözleri kadar üzmedi ve üzmedi.” Acar yaptığı açıklamada, “Gülten Hanım yanlış hatırlıyor” dedi ve “Ahmet Kaya benim çok iyi bir arkadaşımdı. Mecidiyeköy’deki Özbir Galeri’de sık sık buluşup sohbet ettik. Sevgili Ahmet’in çok güzel bir sesi vardı. Bize hep türküler söylerdi. Ali Özbir (Esra Erol’un eşi) o günlerin en hareketlisiydi.

Erdal Acar, MGD gecesinde meydana gelen olaylarla ilgili şu ifadeleri kullandı. “Ahmet Kaya o gece sahnede söylediklerinden sonra bir tepki görünce, beni masalara bakan tanıdık bir yüz olarak gördü ve beni tanıdığı için yanıma geldi. Geçmişteki dostluğumuzdan yola çıkarak yanıma gelen Ahmet’e doğru eğildi ve “İşler daha fazla büyümesin. ‘Buradan gitsen iyi olur’ dedi Safe’e mekandan ayrılmasını tavsiye ettim. . Beni dinledi ve olay yerinden ayrıldı. Sonra teşekkürlerini gönderdi. Aslında bu konuyu hiç konuşmak istemiyordum. Maalesef sosyal medyada dolaşan dedikodular beni bunu söylemeye zorladı.”

Kadir İnanır şahit

Erdal Acar, bu ifadelerin doğruluğuna tanık olarak Kadir İnanır’ı da gösterdi. Acar, “Kadir Ağabey (Kadir İnanır), Ahmet ile aramızda geçen diyaloglara tanık oldu. Gece boyunca yaşananlarla ilgili birçok detay var. Bunları zaman içinde kamuoyu ile paylaşacağım” dedi.

Erdal Acar... YIL SONRA AHMET KAYA AÇIKLAMASI!