Dolandırıcılar şimdi de umre adaylarını yakaladı!


Pandemi nedeniyle 2 yıllık bir aradan sonra umre adaylarının Kutsal Topraklara yolculukları yeniden başladı. Tatilcileri tuzağa çekmek için çeşitli yöntemler kullanan dolandırıcılar bu kez de umre adaylarını hedef alıyor. Uzmanlar, hac ve umre düzenleme yetkisi olmayan dolandırıcılara karşı uyarıyor.

Küresel salgın nedeniyle iki yıldır yurt dışından gelen ziyaretçilere umre kapısını kapatan Suudi Arabistan, yeniden umre adaylarını kabul etmeye başladı.

Suudi Arabistan, 2022-2023 hac sezonunda toplam 1 milyon yerli ve yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yapacağını duyurdu. Umre adaylarının Kutsal Topraklara yolculukları, Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilen umre turları ile 15 Ağustos’ta başladı.

Umre sezonunun yeniden başlamasıyla birlikte umre adaylarının dolandırıcıların radarına girdiğini anlatan Ecmain Turizm CEO’su Hakan Koçer, “Kişiye özel veya 5 yıldızlı umre turları olarak pazarlanan umre turları, yeni bir umre turunun gelişimini hızlandırdı. turizm sektöründe bir alan. Kutsal topraklarda dini görevlerini yerine getirmek isteyenler bu turlarla rahat bir seyahat deneyimi yaşayabilirler. Ortalama 14 gün olarak planlanan turlar, 3 yıldızdan 5 yıldıza kadar farklı kalitede hizmet sunuyor. Ancak yetkisi olmayan kişiler uygun bir umre turu vaadiyle büyük meblağlar alıp ortadan kaybolabilir ya da 5 yıldızlı bir yolculuk garantisi vererek çok kötü hizmet verebilirler. Pandemi öncesinde sıkça karşılaştığımız bu tür dolandırıcılar, 2022-2023 sezonunun başlamasıyla umre adaylarını tehdit ediyor.

DEYEİMLİ SEYAHAT FİRMASI SEÇMEK ÖNEMLİDİR!

Hakan Koçer, umre adaylarının da Hac veya Umre yapma yetkisi olmayan kişiler tarafından dolandırılmaya aday olduğuna dikkat çekerek, “Dijital teknolojinin gücü sayesinde umre organizasyonları internet üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. Ancak umre adayları yetkisiz tur operatörleri yerine deneyimli ve marka bilinirliği yüksek tur operatörlerini tercih etmelidir. Geçmişte umre adaylarını mukaddes topraklara götürme vaadiyle aldatıp Mekke’ye götürüp Urfa’ya götüren dolandırıcıların yaşadığı hayal kırıklığı hatırlanır. Bu tür dolandırıcıların radarına girmemek için doğru tur operatörünü seçmek büyük önem taşıyor.

5 YILDIZLI UMRA GEZİLERİ SUNAR

Hac ve Umre organizasyonunda 10 yılı aşkın bir deneyime sahip olduklarını belirten Ecmain Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Koçer, “Umre adaylarına konaklamadan ulaşıma, rehberliğe kadar tüm hizmetlerimizle 5 yıldızlı bir umre gezisi sunuyoruz. Ayrıcalıklı hizmet ilkemiz ile umre adaylarının Kutsal Topraklardaki yolculuğunu konfor ve lüksle birleştiriyoruz. Köklü tecrübemizle şekillenen başarılı organizasyonlarımız ve her türlü umre adayı beklentisini karşılayan başarılı organizasyonlarımız ile memnuniyeti en üst düzeye çıkarmayı başardık. Ankara merkezli bir firma olarak hizmet kalitemizi İstanbul, İzmir, Manisa, Konya, Bursa, Yalova, Balıkesir, Gaziantep, Sivas, Afyonkarahisar, Kırıkkale, Yozgat, Çorum, Malatya gibi ülkemizin her köşesine taşıdık. Ardahan ve Erzurum Rize. Yeni sezonda yüzlerce umre adayının rahatça seyahat etmesini sağlayarak başarılı organizasyonlarımıza yenilerini ekleyeceğiz” dedi.