Antalya Dergisi’nden Haberler | Alanya’da Kubat rüzgarı esti


Dergi Haberleri

Antalya Alanya Belediyesi’nin düzenlediği yaz konserlerinin ikincisi Avsallar ilçesinde gerçekleşti. Ünlü sanatçılar Kubat‘ın konseri geç saatlere kadar coşkuyla devam etti.

Avsallar Saat Kulesi Meydanı’ndaki konserde sevilen sanatçı Kubat, şarkıları ve türküleriyle sahne aldı. Konsere Alanya İlçe Jandarma Komutanı Engin Burak Mindivanlı, Alanya Kent Konseyi üyeleri, siyasi parti başkanları, belediye başkanları, STK ve dernek temsilcileri ile binlerce vatandaş katıldı.

Batı Alanya’ya müjdeli haber

Belediye Başkanı Adem Murat Yücel yaptığı konuşmada, “Payallar mahallemizde eski belediye hizmet binasını yeniliyoruz ve üniversiteye hazırlanan öğrencilerimiz için etüt merkezi yapıyoruz. Bu öğretim yılında açacağız. Okurcalar mahallemizde Huzurevi projemiz devam ediyor. Alanya’da marka yaratmak için Okurcalar ilçemizde yapımına başladığımız su üretimi ve şişeleme. Fabrikamızın inşaatı hızla ilerliyor. Payallar – Türkler – Konaklı mahalleleri arasında sahil bisikleti ve yürüyüş yolu projemize başladık Hobi bahçesi ve botanik bahçesi projemizi Elikesik ilçemizde hayata geçireceğiz İhale aşamasında İhale biter bitmez çalışmalara başlayacağız. Spor Dalları Karmaşık projemizi kazanacağız. Hafriyat çalışmalarımız devam ediyor. 25.000 metrekare alan üzerine kuracağımız spor kompleksi Konaklı’da 15.000 kişilik stadyum ve 5.000 kişilik kapalı alan Spor Dalları Salon, 150 kişilik konaklama, velodrome parkuru ve birçok atletizm sporu burada yapılabilmektedir. Batı bölgemizde şu anda parklardan yol işlerine, altyapıdan kaldırım işlerine kadar birçok işi yapıyoruz. Şu anda batı ilçelerimizin yaylalarına 20 km yüzey asfalt yapıyoruz. Tamamlanmak üzeredir. Avsallar mahallemizdeki ikili eğitim sorununu çözerek Halıcı Orhan İlköğretim Okulu’nu hayata geçirdik. Batı mahallelerimizin kaynakları için bir sağlık merkezi planlıyoruz. İnşallah 1 ayda projeyi bitireceğiz. Ayrıca yaylalarda su depoları ve sosyal donatı alanları inşa etmeye devam ediyoruz” dedi.

Konser geç saatlere kadar coşkuyla devam ederken, vatandaşlar en sevilen Kubat şarkıları eşliğinde unutulmaz bir akşam yaşadı. Başkan Yücel, ipek koza tablosu ve hatıra plaketi sunarak geceye renk katan Kubat’a teşekkür etti. – ANTALYA