Zafere giden yolda 84 milyon bireysel kalbe rehberlik ediyoruz


Nef Vakfı, Büyük Taarruz’un 100. yılında, Türk milletinin zafere koştuğu ve bir milletin yeniden doğduğu yolda dünyanın en zorlu maratonlarından birini başlatıyor.

Bu yıl, Devrim Savaşı’nda zafere yol açan Büyük Taarruz’un 100. yıldönümü.

Afyonkarahisar’da Kocatepe’den başlayan ve 30 Ağustos’ta Kütahya Dumlupınar’da zaferle taçlanan bu büyük muharebe, bayrağını yere düşürmediği, birlik ve beraberlik içinde tarih yazan eşsiz bir zaferin hikayesidir. asla pes etmeden dürüstlükle savaştı. Yani hiçbir şeyin yanlış olmadığını gösteriyor.

Her zaman “bir” olmanın gücüne inanan Nef Vakfı, Türk milletinin “bir” olduğu ve atalarımızın bağımsızlık hayallerini en zor şekilde sürdürdüğü yolda Büyük Zaferin 100. yılı anısına Zafer Ultra Maratonu’nu başlatıyor. koşullar. Milli mücadele ve geleceğe karşı sorumluluk ruhunda inanç, güç ve kararlılığı anmayı hedefleyen ultramaraton, aynı zamanda Nef Vakfı aracılığıyla şehit ve gazi çocuklarının eğitimine de destek olacak.

Atatürk ve yoldaşlarının yolunda 100 yıl sonra yeniden koşulacak olan Zafer Ultra Maratonu 30, Turgutlu ve İzmir- İnciraltı’da başlayacak ve 4 Eylül’de Cumhuriyet Meydanı’nda devam edecek. Büyük Taarruz’un zaferle bittiği yerde İzmir tamamlandı.

Dünyanın dört bir yanından katılımcılara açık olan Victory Ultra Marathon Virtual Run’dan toplanan fonlar, şehit ve gazilerin çocuklarının eğitimine harcanacak. 5 gün sürecek ultramaraton boyunca Sancaktar Mehmet, cepheye kurşun taşıyan Zehra Ana, Halime Çavuş ve Çoban İsmail’in yolunda 100 yıl önceki milli mücadelenin kararlılığını ve imkansızlıklarını temsil eden çadırlarda konaklayacaklar. yolda. İskender Paydaş ile Zafere Doğru konserinin ardından 300 kilometre uzunluğundaki 5 şehirden geçecek olan Nef Zafer Ultramaratonunun koşucuları, Ulu Önder Atatürk ve yoldaşlarının rotasında koşarak bu önemli zaferi kutlayacak.

Şehit ve gazi çocuklarına sanal koşu ile destek kampanyası

Büyük Taarruz ruhunu Türkiye’ye yayacak etkinlikler dizisinin bir parçası olarak Zafer Sanal Koşusu da planlandı. Amaç, konumları ne olursa olsun, mümkün olduğu kadar çok insanın ortak davanın bir parçası haline gelmesidir.

Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından kayıt yaptırarak, şehrinizde koşarak veya yürüyerek desteklediğiniz sanal koşudan elde edilecek gelir, şehit ve gazi çocuklarının eğitimine destek olmak amacıyla bağışlanacak.

Nef Vakfı, 2016 yılından bu yana düzenli olarak şehit ve gazi çocuklarına Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü aracılığıyla sivil ya da resmi statülerine bakılmaksızın sağladığı hibelerle destek oluyor. Zafer Ultra Maratonu’nun da katkılarıyla desteklenen çocuk sayısının artırılması hedefleniyor.