Yozgat Gündem Haber… Mümin Sarıkaya’dan muhteşem konserMümin Sarıkaya’dan muhteşem konser

Türkülerle dolu gecede Manisalılar doyasıya eğlendi.

Mümin Sarıkaya, Şehzadeler Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri ve Yaz Konserleri MANİSA’ya konuk oldu. Crying Rock Amfi Tiyatro’da hayranlarıyla buluşan ünlü sanatçı, söylediği türkülerle konser alanına gelenlere türküler dolu bir gece yaşattı.

Şehzadeler Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlikleri ile Crying Rock Amfi Tiyatro’da yaz konserleri tüm hızıyla devam ediyor. Mümin Sarıkaya konserine ev sahipliği yapan amfi tiyatroyu dolduran Manisalılar, doyasıya bir gece yaşadı. Konsere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Odayı dolduran müzikseverler için sevilen türküleri seslendiren Sarıkaya, “Yorgunum Hayat” ve “Öldüğümü Bilsinler” gibi duygu yüklü şarkılarla kalabalığı duygulandırdı. Sarıkaya, bitirdiği ancak henüz yayımlamadığı yeni türküsünü Manisalılar için seslendirdi. Vatandaşlar, Sarıkaya’nın söylediği türkülere eşlik etti. Anadolu’nun farklı yörelerinin ezgilerine ses veren şarkıcı, kendi bestelerinin yanı sıra sevilen türküleri de seslendirdi. Konser yaklaşık iki saat sürerken, sahne performansıyla alkışlanan Sarıkaya, hayranlarıyla bol bol fotoğraf çektirdi.

Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Songüler, sanatçıya çiçek ve Manisa’nın şifalı Mesir macununu takdim ederek, başarısından dolayı sanatçıyı tebrik etti. Vatandaşlara seslenen Başkan Yardımcısı Songüler, “Bu gece bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu akşam bize harika bir performans sergileyen sanatçımız Mümin Sarıkaya’yı da kutluyor, bu büyük enerjinin hiç bitmemesi için Manisa’mızın şifa mesir’i için kendisine teşekkür ediyorum. Macunu’yu huzuruna sunuyorum ve hepinize iyi eğlenceler diliyorum.”

Mümin Sarıkaya, Manisa’da bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, kendisini Manisalılarla buluşturan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve ekibine teşekkür etti.