Yırtık iç çamaşırı ve kan lekesi detayı! Şarkıcı Kurtuluş Kuş’a cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası


Aydın’ın Efeler ilçesinde, hayranı BB’ye (19) cinsel tacizde bulunduğu belirtilen şarkıcı Kurtuluş Kuş hakkında 12 yıldan az olmamak üzere hapis cezası istemiyle dava açıldı. Aile, kızın iç çamaşırının yırtıldığını ve kana bulandığını görünce şarkıcıya şikayette bulundu.

Pop müziğin yükselen isimlerinden Kurtuluş Kuş, hayranına cinsel tacizde bulunmakla suçlandı. Hayranı BB’ye cinsel tacizde bulunduğu belirtilen şarkıcı Kurtuluş Kuş hakkında 12 yıldan az olmamak üzere hapis cezasıyla dava açıldı.

Şarkıcı Kurtuluş Kuş hakkında 27 Şubat 2022’de Aydın’ın Efeler semtindeki otele hayran olan BB adlı kıza “nitelikli cinsel saldırı” suçunu işlediği iddiasıyla iddianame hazırlandı. İddianamede, Kuş ve BB’nin sosyal medyada bir araya geldiği ve görüşmelerine “kaybolan mesaj” modunda devam ettiği belirtildi. İddianamede, ikilinin önce Kuş’un İzmir’de verdiği konserden sonra yüz yüze, ardından Aydın’daki konserden sonra tekrar bir araya gelerek otel odasında buluştukları belirtildi. O görüşmede herhangi bir yakınlaşma olmadığı ancak Kuş ve BB’nin yazışmaya devam ettiği vurgulandı. Kuş’un olay günü bir konser için Aydın’a geldiği ve BB’yi şehre davet ettiği kaydedildi.

Yırtık iç çamaşırı ve kan lekesi detayı!  Şarkıcı Kurtuluş Kuş'a cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası

İddianamede ayrıca BB’nin saat 04.00 sıralarında arkadaşlarıyla birlikte Kurtuluş Kuş’un kaldığı otele hediyesini vermek için gittiği kaydedildi. Bu sırada odada başka kişilerin de olduğu belirlendi ve saat ilerlerken Bird, odanın başka bir odasında konuşurken BB’nin kıyafetlerini çıkarmaya çalıştı. İddianamede, Kuş’un isteksizliğine rağmen BB ile cinsel ilişkiye girmeye zorlandığı vurgulandı. Kuşa direnen BB’nin çığlıklarının, yaşadığı acı nedeniyle görevliler tarafından duyulduğu da kaydedildi.

Yırtık iç çamaşırı ve kan lekesi detayı!  Şarkıcı Kurtuluş Kuş'a cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası

İddianamede, BB’nin olaydan sonra otele birlikte geldiği arkadaşlarına kendisini almaları için mesaj atıp kötü şeyler olduğunu söylediği ancak daha sonra geri çekilip kimseyle konuşmadığı belirtildi. BB’nin travma nedeniyle stres bozukluğu yaşadığı da vurgulandı. BB’nin kanlı ve yırtık iç çamaşırını gören velilerin durumu savcılığa bildirdiği belirtildi. Soruşturma kapsamında elde edilen Adli Tıp Kurumu raporu da iddianamede yer aldı. Raporda, kurbanın cinsel organlarında basit bir tıbbi müdahaleyle onarılamayacak bir yırtık olduğu belirtildi.

Yırtık iç çamaşırı ve kan lekesi detayı!  Şarkıcı Kurtuluş Kuş'a cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası

İddianamede ifadeler de yer aldı. Olay anında Kurtuluş Kuş’un kaldığı odanın yan odasında bulunan MAT, “Kaldığım süre boyunca olumsuz bir şey yaşamadım ancak resepsiyona gittiğimde görevliler, Bana, ‘Yan odanızdaki kadın çığlık attı. Duymadın mı?’ “Hiçbir şey duymadım” deyince çığlık atan kadının bir yakınını kaybettiği belirlendi. Otelin temizlikçisi MT’nin ifadesi de iddianamede yer aldı: “Odada çarşafın kenarında ve yerde kan lekesi gördüm. Hemen resepsiyona gittim ve kendilerine haber verdim.”

Yırtık iç çamaşırı ve kan lekesi detayı!  Şarkıcı Kurtuluş Kuş'a cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası

Soruşturma kapsamında ifadesine yer verilen Kurtuluş Kuş’un, BB ile gönüllü olarak birlikte olduklarını iddia ettiği ve hakkındaki iddiaları reddettiği kaydedildi. Ancak çiftin daha önce görüştüğü ve böyle bir durumun yaşanmadığı, tanık ifadeleri BB’yi destekledi, BB ilişki sonrası basit bir tıbbi işlemle tedavi edilemeyecek şekilde yaralandı ve Kuş “nitelikli yaralanmaya” neden olacak. BB’ye. yaralandığı bildirildi. Savcı, toplanan deliller ve yapılan açıklamalar ışığında Kuş’un “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıldan az olmamak üzere hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

Yırtık iç çamaşırı ve kan lekesi detayı!  Şarkıcı Kurtuluş Kuş'a cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası

BB’nin avukatı Burcu Ece Güler, savcılık hakkında şunları söyledi: “Müvekkilim suç duyurusunda bulununca sanık olayı inkar etti. Muhtemelen delili bilmiyordu çünkü dosyada ifşa etmeme emri vardı ve böyle olacağını düşündü.Sosyal medyadan olayı açıkça inkar etti ve müvekkilimi tanımadığını belirtti. “Bir hayran şikayeti. Aynı büyüklükte akrabalar var” dedi.

Olaydan sonra BB’nin büyük maddi ve manevi zarar gördüğünü anlatan Güler, “Müvekkilim olaydan çok zarar gördü ve ailesinden ayrılmak istemediği için zihinsel olarak bitkin düştü. Tedavisine evde devam etti. Birkaç kez intihar girişimi oldu. Adli tıp raporunda her şey açıkça belirtilmiştir. Tüm deliller savcılık tarafından toplandı. Olayın şiddet içerikli olduğu açıklandı ve suç duyurusunda bulunuldu. Sanıktan cinsel saldırı suçundan 12 yıldan az olmamak üzere hapis cezası isteniyor. Sanık ağır ceza mahkemesinde yargılanacak. Doğruluğa inancımız tamdır. Sanık cezalandırılınca müvekkilim de daha iyi durumda olacak” dedi.