Yılmaz Morgül Şarkıyı ve övgüyü Yıldız Tilbe’den aldı


Yılmaz Morgül, bir yıl sonra Yıldız Tilbe’nin yirmi yıllık şarkısı “Unexpected Anda”yı kendi yorumuyla seslendirdi ve klip çekti. Yıldız Tilbe, “Bu şarkıyı benim tarafımdan söylerseniz onur duyarım” diyerek verdiği şarkı için ücret talep etmedi. Yılmaz Morgül, Tilbe’nin “Bütün şarkılarım senin” dediğini söyledi. Morgül, yeni şarkısını ve video klibini Etiler No: 1903’te düzenlediği basın toplantısında sundu.

Yılmaz Morgül Bir yıl süren sessizliği bozarak, önceki gün Etiler No: 1903’te düzenlediği basın toplantısında seslendirdiği yeni şarkı ve klibin tanıtımını yaptı. Vizyon Yapım’ın ev sahipliğinde düzenlenen basın toplantısına klasik Türk müziğinin güçlü sesi katıldı. Yılmaz MorgülYıllar sonra, meslektaşı Yıldız Tilbe’nin yirmi yıl önce yayınladığı Haberi Olsun albümünde yer alan ve sözleri Tilbe’ye ait olan hit “Beklenmeyen Anda”yı kendi yorumuyla seslendirdi. Şarkının klibini de Kaş, Patara ve Antalya’da, yönetmenliğini Saygın Bozkurt’un üstlendiği Morgül’e Ukraynalı güzel fotomodel ve oyuncu Meriem eşlik etti. Basın toplantısında Morgül’e Engelsiz Yaşam Vakfı yönetim kurulu üyeleriyle destek verdi.

“DİĞER ŞARKILARIMI DA PROJE ALBÜMÜ YAPALIM”

Şarkıyı Yıldız Tilbe’ye sorduğunda kendisine çok yakın olduğunu iddia eden Yılmaz Morgül, “Yıldız sesin harika, bu şarkıyı okursan onur duyarım. Hatta diğer şarkılarımı da proje albümü olarak söylüyorsunuz. Bu beni çok mutlu ediyor. Sesine çok yakışıyor.

Yılmaz Morgül, 2023’te çok farklı işlere imza atacağını ve Sezen Aksu’nun hit bir şarkısını yeniden yorumlayarak Aralık ayında klip çekeceğini söyleyen sanatçının Amerikalı plak yapımcısı olduğunu, şirketi Pop – ve caz şarkıları söyleyeceğini söyledi. İngilizce ve hatta İspanyolca özel bir albüm çalışması.

UKRAYNA GÜZEL ÜLKEDEN AYRILAMAZ

Yılmaz Morgül, klipte kendisine eşlik eden Ukraynalı model ve oyuncu Meriem’i basın toplantısına davet ettiğini açıklayarak, güzel fotomodelin savaş nedeniyle ülkesini terk etmesine izin verilmediği için İstanbul’a gelemeyeceğini söyledi. Şarkıda da yer alan kayalıklara klipler çektiğini ve video çekimi sırasında tehlikeli anlar yaşadığını açıklayan ünlü sanatçı, “Güzel bir klip oldu” dedi.