Yılmaz Morgül çocukları sevindiriyor


Dergi Haberleri

Türk sanat müziğinin kurucu arkadaşı ve ünlü ismi Yılmaz MorgülBağışla satın alınan okul çantası, okul forması, biberon, beslenme çantası ve kırtasiyeden oluşan ürünler. Yılmaz MorgülVakıf Başkanı Atilla Kaplakarslan, Vakıf Meclis Üyesi Sanatçı Hilal Özdemir, Bağışçı Sevda Keser ve Beykoz Engelliler Derneği Başkanı Hasan Polat.

Türk klasik müziğinin ünlü ismi Yılmaz Morgül, bağışları ve hayır amaçlı verdiği ücretsiz konserlerle dikkatleri üzerine çekiyor. Ünlü sanatçı bu kez de okul çocuklarına dağıtılmak üzere Engelli Yaşam Vakfı’na okul çantası, okul forması ve kırtasiye malzemesi bağışladı. Vakıf merkezinde düzenlenen törende, engelli ve eğitim açısından dezavantajlı elli çocuğa okul malzemeleri dağıtıldı.

Engelsiz Yaşam Vakfı Başkanı Atilla Kaplakarslan, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, değerli sanatçılar Hilal Özdemir, Şeniz Ulusoy ve Arif Işık, Kurucu Sevda Keser ve Beykoz Engelliler Derneği Başkanı Hasan Polat ve Yılmaz’ın katıldığı törende Morgül gözyaşlarını tutamadı ve çok duygulu anlar yaşadı. Çantaları Beykozlu öğrencilere dağıtan sanatçı, temsili olarak koluna çanta taktı.

Gözyaşları içinde olan Yılmaz Morgül, “Okula gittiğimizde annemiz defterlerimizi bez ya da plastik torbalara koydu. Okul çantasının ne olduğunu görmedik ve çok zor günler geçirdik. Öğrencilere “Bebeten” firmasından el çantası, okul forması, defter, boya kalemi, kalemtıraş, silgi, kağıt mendil ve su şişelerinin yanı sıra toz, sabun ve benzeri hijyen malzemeleri verildi.

Törende ayrıca Emel Yasak, Aynur Beder ve Sevda Keser tarafından Almanya’nın Mannheim kentinde bulunan Engellisiz Yaşam Vakfı’na teslim edilmek üzere iki adet aküsüz tekerlekli sandalye bağışlandı, Vakıf Başkanı Atilla Kaplakarslan, Bağışçı Sevda Keser, Yönetim Kurulu Üyesi ” Beykoz Engelliler Derneği Üyeleri Şeniz Ulusoy ve Arif Işık’a bağlı Engelliler”, Beykoz Engelliler Derneği Başkanı Hasan Polat’a teslim edildi.