Yerli şirket Octovan 11,5 milyon yatırım aldı


Lojistik sektöründe yaklaşık 5 yıldır yürüttüğü yenilikçi çözüm ve faaliyetlerle arz ve talep sınıfları arasında bir köprü haline gelmiş, B2B ve B2C taşımacılığında kullanıcılara teknolojik çözümler sunmuş ve taşıma süreçlerinin daha kolay olduğu bir pazaryeri oluşturmuştur. Vinci Investment ve Arz Portfolio’nun da aralarında bulunduğu @octovanapp, finansman turunda 11,5 milyon TL’lik yatırım aldı. (İLETİ)

Sektörde bir boşluk olduğunu fark eden Octovan, 2017 yılında lojistik ve teknolojik çözümleri birleştirerek hem kullanıcılara hem de satıcılara büyük kolaylık sağlamak için şirketin temellerini atmış ve Taşımacılık hizmetine ihtiyaç duyan müşterileri ile son derece yetenekli ve profesyonel taşımacılık ekipleri kurmuştur. kapıdan kapıya taşıma, apartman taşıma veya genel kargo taşımacılığı alanında bunları tek platformda bir araya getirerek taşıma işleminin rahat ve pratik bir şekilde gerçekleşmesini sağlar.

Böylece hem arz hem de talep sınıfları açısından süreç mutlu bir şekilde tamamlanmaktadır. Ayrıca birçok eksikliği ve e-ticaretteki nakliye şirketlerinin 2021 yılında 30 desimetrenin üzerindeki paketleri taşımayacağını da dikkate alan yerli girişim, bu kısımda büyük bir sıkıntı olduğunu fark etti ve Octovan’ı duyurdu. Yakın geçmişte ekspres proje.

Kargolarının güvenlik durumu, taşıma durumu ve zamanında teslimat gibi bilgilere dahi ulaşamayan satıcılar için büyük kolaylıklar oluşturan ve yaratmaya devam edecek olan bu platformda satıcılar ürünleri hakkında detaylı bilgilere sahip olarak sevkiyatlarını yönetebilmektedir. . 24 saat teslimat odaklı hızlı transit sistemi ile müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutabilmekte ve ürün iade oranını %67’ye varan oranlarda düşürebilmektedir. Satıcılara mobil uygulama ile anlık bilgi kolaylığı ve rota optimizasyonu gibi avantajlarla birçok çözüm sunan yerli girişim, Octovan Express ile şu anda 6 ilde faaliyet gösteriyor.

“ÜLKEMİZDE İŞ MODELİMİZİ TAMAMEN MÜKEMMELLEŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Başarılı ve önemli faaliyetlerin ardından iyi bir yatırım alan Octovan CEO’su Erhan Güneş, 2017 yılında başladıkları bu yolda 2022 yılından itibaren önemli bir ivme yakaladıklarını ve Octovan Express hizmetiyle büyümelerine hız kesmeden devam ettiklerini söyledi. Genç girişimci Güneş, tamamlanan bu yatırım turundan sağlanan fonla ülkemizdeki iş modelini tam anlamıyla mükemmelleştirmeyi hedeflediklerini, Türkiye’de şu anda birlikte çalıştıkları ve işbirliği yaptıkları bazı şirketlerin de yurt dışı operasyonlarını başlatmak ve yürütmek için görüşmelerde bulunduklarını ifade etti. Yakın gelecekte Seri A ile ilgili görüşmelere başlayacağız” diyerek düşüncelerini de ekledi.

2022 yılında duyurduğu Octovan Express servisi ile birçok şirketin taşıma süreçlerine çözüm üreten girişim, bu servisle Trendyol, N11, Doğtaş, Arçelik, Pazarama ve Vodafone gibi birçok firma ile iş birliği yapıyor.

Octovan, yatırımlarıyla birlikte 1200’den fazla nakliye firması ile işbirliği yapmanın yanı sıra ağırlıklı olarak beyaz eşya ve mobilya üreticileri ile e-ticaret şirketlerini, özellikle de 30 desimetrenin üzerinde yani eşit veya daha büyük ürün taşıması gereken firmaları hedef aldı. bir mikrodalga fırın, müşteri memnuniyetini artırma ve tüketicilerin hayatını kolaylaştırma hedefine katkıda bulunmak için faaliyetlerine devam edeceklerini, süreçten maksimum verimle çıkacağını bildirdi.

OCTOVAN ŞANS GETİRİR, MÜŞTERİ DENEYİMİNE ODAKLANIR

En iyi optimizasyon ve lojistik ağını kurarak kullanıcı ihtiyaçlarına en hızlı ve en profesyonel hizmeti, ayrıca müşterilerinin beklediği hızlı ve uygun fiyatlı ulaşım hizmetini sunmayı ilke edinen yerli firma Octovan, faaliyetlerini, müşteri odaklı olarak gerçekleştirmektedir. her şeyden önce deneyim. Octovan, bu amaç ve hedeflere ulaşmak için taşımacılıkta son derece yenilikçi çözümler üretiyor ve nakliye ekipleri daha önceki teslimatlardan aldıkları puanlar üzerinden değerlendiriliyor ve sadece yüksek puanlı kaliteli taşıyıcılarla çalışmaya devam ediyor.

Taşımacılığı daha profesyonel ve kaliteli bir faaliyet haline getirmek için, bağlı taşıma ekiplerine düzenli eğitimler sunan ulusal girişim, nakliyecilere sadece istihdam sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda işini aşk ve özveriyle yapan ustalarımızı da bir araya getiriyor. Kutulardan veya mallardan daha fazla mutluluk.