‘Yaşadıklarım beni bu hale getirdi’ diyen İlyas Salman’dan inancıyla ilgili şaşırtan sözler


Yeşilçam’ın efsane isimlerinden İlyas Salman, Haber Bahane’nin Haberler.com YouTube kanalında yayınlanan programına konuk oldu. Hayatıyla ilgili soruları içtenlikle yanıtlayan usta oyuncu, inancıyla ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu. İlyas Salman, “Tanrı’ya inanmıyorum” dedi, “Tanrı varsa beni cehenneme göndereceğine inanmıyorum” dedi.

Gökay Kalaycıoğlu’nun sunumuyla Haberler.com YouTube kanalında yayınlandı. haberler Yeşilçam’ın mihenk taşlarından İlyas Salman’ın bu haftaki özür programının konuğu, acılarla dolu bir çocukluk geçirdiğini söyleyen Salman, yaşadıklarından sonra Allah’a olan inancını kaybettiğini söyledi.

“OLDUĞUM ŞEYLER BENİ BAŞKA BİR TANRI YAPAR”

Konuşmasına “Yaşadıklarım beni ateist yaptı” diyerek başlayan Salman, “Annem babam mümindi. İnançlarını hiçbir zaman göz ardı etmedim. İnanan kimseye saygısızlık etmem ama bana inanç özgürlüğü vermelerini istiyorum” dedi.

“TANRI VARSA BENİ CENNETE GÖNDERECEĞİNE İNANMIYORUM”

İnancının “ateizm” olup olmadığı konusunda kesin bir yanıt vermeyen İlyas Salman, ölüm korkusunun çocukluğundan kalma bir miras olduğunu belirterek, “Ahirette Allah’ın varlığıyla açıkça karşılaşırsam özür dilerim. sen onunla.” Salman sözlerine şöyle devam etti; “Eğer bir Tanrı varsa, beni cehenneme göndereceğine inanmıyorum. Ben doğrudan Cennetin hizmetkarıyım. Ben kimseyi aldatmadım. Ben kimseye yalan söylemedim. Kimseye yalan söylemedim, kimseyi incitmedim. Ailem de beni tanır, İstanbul’da Kars’ta bir kedinin öldüğünü duyunca ağlayacak biriyim” dedim. “Sanırım öyle.

“GÜÇLENMEK İÇİN NEDENLERİM”

İlyas Salman, Kalaycıoğlu’nun açıklamasına şu yanıtı verdi: “Hayatınızda mutlu olduğunuz anlar mı yoksa mutluluk anları mı, bunun kaynağı torunlarınızı kucağınıza aldığınız anlar mı? Diyelim ki gücendiniz, uzlaşmak için önemli nedenleriniz var.” daha da zorlaşıyor.