Yanında çıkan esmer güzeli görün!Poyraz Karayel, Gönül İşleri ve Fatmagül’ün Suç gibi projelerden tanıdığımız oyuncu Fırat Çelik, önceki gün Arnavutköy’de bir mekanda yemek yerken görüntülendi.

“Kardeşim Yanımda”

Yanındaki arkadaşının kendisini gördüğü anda gözlüklü önlem aldığını kaydeden oyuncu, gazetecilere dönerek, “Kız kardeşim Fransa’dan geldi, kendimize destek oluyoruz” dedi.

FIRAT ÇELİK KİMDİR?

Ünlü oyuncu Fırat Çelik 25 Mart 1981’de Stuttgart, Ostfildern, Batı Almanya’da doğdu. Henüz 2 yaşındayken ailesi Türkiye’ye dönmeye karar vermiş ve 9 yaşına kadar ailesiyle birlikte Tunceli’de yaşamıştır.

Fırat Çelik’in iki ablası ve bir ablası var.

Altı yıl Tunceli’de yaşadıktan sonra ailesiyle birlikte Paris’e yerleşen Fırat Çelik, Fransa’da eğitim gördü. Paris’in bir banliyösü olan Champigny-sur-Marne’deki Louise Michel Ortaokulu’ndan sonra Langevin Wallon Lisesi’ne gitti. İşletme ve İdari Bilimler Bölümü’nden mezun olan Fırat Çelik, 19 yaşında babasına yardım etmek için çalışmaya karar verdi.

Fırat Çelik, birçok iş arasında modellik yapmaya başladığı Paris’e taşındı. Daha sonraki bir seçmede Moliere’in The Curse adlı eserinden bir monolog seslendirdi. Raymond Acquaviva, Fırat Çelik’i kendi okuluna gitmeye ikna etti ve böylece Ani Tiyatro atölyelerine katıldı. Bu atölyelerde bir yıl eğitim gördü. Fırat Çelik’in profesyonel tiyatro kariyeri 2006 yılında yönetmen Thierry Harcourt ile yollarının kesişmesiyle başladı.

Fırat Çelik, bugüne kadar; Poyraz Karayel, Gönül İşleri ve Fatmagül’ün Suç gibi popüler projelerde yer aldı.