Vali Akbıyık: “Hakkari tarihin en güzel günlerini yaşıyor”


Dergi Haberleri

Hakkari Valiliği Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı’nın desteğiyle çekilen “Çepik” programı büyük ilgi gördü.

“Çepik” programının bu haftaki bölümü TRT’nin Kürt kanalında yayınlandı. Hakkariİçinde çekildi. Sanatçılar Sinan Yılmaz, Mensure Araancak, Aynur Polat, İdris Aydın ve Hakkari Sanat Topluluğu, Türk Hakkari halk müziği sanatçısı Aydın Aydın’ın TRT Kürt Kanalı’ndaki ‘Çepik’ programında sahne aldı. Hakkari’nin tarihi, örf ve adetlerinin yer aldığı programda, sahne alan sanatçılar birbirinden güzel şarkılar söyleyerek binlerce kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.

Sahne alan Vali ve Belediye Başkan Yardımcısı İdris Akbıyık, 30 Ağustos Zafer Bayramı’na yakışır güzel bir program olduğunu belirterek, “Burada olan herkese teşekkür etmek istiyorum. Öncelikle tüm Türkiye’nin ve Hakkari’nin 30 Ağustos Zaferi’ni kutluyorum. Hakkari artık eskidi. “3 bin 400 rakımda ‘Sat Buzul Gölleri Festivali’ni, 3 bin 700 rakımda kar festivali ve birçok festival düzenledik. Tarihte güzel günler. Hakkari’de büyük bir dönüşüm ve gelişme var. “Altyapıdan mahalle inşasına kadar birçok hizmet var. Bizlere her zaman destek olan cumhurbaşkanımıza ve bize destek olan bakanlarımıza şükranlarımızı sunuyorum.” söz konusu. Programda Vali Akbıyık, eşi Sevim Akbıyık, vali yardımcıları, kanaat önderleri, iş adamları ve yüzlerce vatandaş kol kola dans etti.

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı İdris Akbıyık, Vali Yardımcıları Tevfik Kumbasar, Mustafa Emre Kılıç ve Halil İbrahim Köroğlu, İl Emniyet Müdürü Salavat Mete Pınar, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, kanaat önderleri Ahmet Şen ve Timur Yoldaş, işadamı Teoman Zeydan ve çok sayıda vatandaş katıldı. – HAKKARİ