Ünlü sanatçıdan tartışmalı sözler!


Dergi Haberleri

Sanatçı Ali Rıza Binboğa, Beşiktaş-Başakşehir maçını izlemeden önce Nişantaşı’nda görüntülendi.

“MÜZİĞİ BIRAKMIYORUM”

Snob Magazine’de yer alan habere göre; Müziği bırakmadığını anlatan sanatçı, “Müzik yapmayı bırakmam mümkün değil. Çalışmalarım dijital ortamda yayınlanıyor ve hepsi dikkat çekiyor.”

Profesyonel müzik kariyerine 1975 yılında Türkiye Eurovision Şarkı Yarışması ön elemelerine katılarak başlayan Binboğa, müzik camiasının prodüksiyon açısından kısır bir dönemden geçtiğini söyledi.

“SABUN KÖPÜK GİBİ…”

Binboğa, “Şu anda müzik camiasında büyük bir hafiflik var. İnternete girerseniz binlerce şarkı görürsünüz. Bunlardan bir veya iki tanesini ölçerseniz onlarca, yani yalan ile eserler ortaya çıkarmış olursunuz.

Yürekten duyguyla gelen, düşünceyle yapılan eser yoktur. Bugünün şarkıları sabun köpüğü gibi…” diye de eleştirdi.

ALİ RIZA BİNBOĞA KİMDİR?

Ali Rıza Binboğa, 26 Şubat 1950’de Kayseri’de doğdu. İlköğrenimini Sarız Köyü Ördekli’de tamamladıktan sonra ortaöğrenimine Mimar Sinan İlköğretmen Okulu’nda parasız yatılı olarak devam etti. Üçüncü sınıftan sonra Ankara İlköğretim Okulu’nun müzik seminerine katıldı. İstanbul Yüksek Öğretmen Okulu hazırlık sınıfında okudu. 1973 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Fakültesi Yüksek Öğreniminden Elektronik Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu.

Profesyonel müzik kariyerine 1975 yılında Türkiye Eurovision Şarkı Yarışması ön elemelerine katılarak başlamış ve aynı yarışmada “Yarınlar Bizim” şarkısıyla halk oylamasını kazanmış ancak okulu bırakmıştır. 1987 yılında MESAM’a üye oldu. Bugüne kadar on albüm ve altı 45 kayıt yayınladı. 1999 yılından beri MESAM yönetim kurulu üyesi olan sanatçı evli ve 3 çocuk babasıdır.