Ünlü oyuncu Civan Canova için Mecidiyeköy Büyük Sahne’de tören düzenlendi.


Dergi Haberleri

Ünlü oyuncu ve tiyatro sanatçısı Civan Canova için Mecidiyeköy Büyük Sahne’de tören düzenlendi. Törene ailesi, sanatçı arkadaşları ve çok sayıda seveni katıldı.

Geçtiğimiz hafta ciğerlerinde kitle bulunduğunu açıklayan Civan Canova, geçtiğimiz Cumartesi günü hayatını kaybetti. Ünlü oyuncu ve tiyatro sanatçısı Civan Canova için İstanbul Devlet Tiyatrosu Mecidiyeköy Büyük Salonu’nda tören düzenlendi. Törene Canova’nın ailesi, akrabaları, sanatçı dostları ve çok sayıda seveni katıldı. Salonda halka Civan Canova’nın hayatını anlatan kısa bir video gösterildi. O anlarda duygu dolu anlar yaşandı. Daha sonra ünlü oyuncunun yakınları ve arkadaşları podyuma çıkarak bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Canova’nın cenazesi, cenaze namazının kılındığı Zincirlikuyu Mezarlığı’na götürüldü.

“SÖZÜNÜN BIRAKTIĞI YERDEYİM”

Canova’yı anlatırken gözyaşlarına boğulan oyuncu Ayten Uncuoğlu, “Sözümün sonuna geldim. Dünyada güzel, zeki ve duyarlı bir insanı, arkadaşımızı, meslektaşımızı, erkek arkadaşımızı, abimizi, evladımızı kaybettik. Benim ve bizim için çok değerliydi.”

“HABER ALDIĞIMIZ İÇİN GERÇEKTEN ŞOK OLDUK”

Törene katılan oyuncu ve seslendirme sanatçısı Hakan Vanlı, “Onu kaybetme düşüncesi aklımın ucundan bile geçmedi. Ama sonra bu ani haberi duyduğumuzda hepimiz şok olduk. Çok değerli bir insandı. İyi insanlar neden ölür? çok erken, neden onları kaybediyoruz? Gerçekten çok iyi. Yüreği olan, iyi niyetli, insanı, hayvanı ve doğayı seven çok nitelikli bir insandı.”

“KOMPAŞINIZIN DEĞERLERİNİ BİLİN”

Oyuncu Hatice Aslan, böyle değerli insanların kıymetinin bilinmesi gerektiğini belirterek, “Çok üzgünüz, çok değerli, çok iyi bir insandı. Ona sarılmak isterdim ama şimdi gidiyor. Böyle insanların kıymetini bileceğiz. Çevrenizdeki insanların kıymetini bilin.”

Ünlü oyuncu ve tiyatro sanatçısı Civan Canova’nın cenazesi öğle namazına müteakip Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilecek.

(Yunus Emre Şeker – Yunus Emre Ayaz – İHA)