Ünlü oyuncu Burak Sergen Ayvalık’ta kamp kurdu


Koronavirüse yakalandıktan sonra uzun süre yoğun bakımda tedavi edilen ünlü oyuncu Burak Sergen, iyileştikten hemen sonra Balıkesir’in dünyaca ünlü turizm kasabası Ayvalık’ta kamp kurdu.

Koronavirüse yakalandıktan sonra uzun süre yoğun bakımda kalan ünlü oyuncu Burak Sergenİyileştikten sonra Balıkesir’in dünyaca ünlü turizm kenti Ayvalık’ta kamp kurdu.

Önümüzdeki dönemde çok yoğun bir çalışma temposuna girecek olan usta oyuncu Burak SergenAyvalık Sahilkent’te mahallesi olduğu bilinen iki ayrı mavi bayraklı plajı ile bilinen Engürü mevkiindeki Batı Plajı’ndaki çalışmalarını planlarken menajeri Melkan Öz ile birlikte denizde mümkün olduğunca yüzmeye ve güneşlenmeye çalışıyor. Sergen, İHA’ya yaptığı açıklamada, Ayvalık’ta kalmasının nedeninin tatil değil, önümüzdeki dönemde çalışmalarını planlamak olduğunu söyledi. Ünlü oyuncu, kaptığı koronavirüs nedeniyle çok zor bir dönem geçirdiğini hatırlatarak, “Bu hastalıkla çok ciddi bir hastalığa yakalandım. Bu nedenle Kazdağları benim için çok önemli bir yer. Bu yüzden Ayvalık’ı seçtik. Aynı zamanda organizatörümle birlikte burada Burak Sergen Tiyatrosu’nu kurduk. “Turları ne zaman yapmalıyız?”, “Nerede oynamalıyız?” diye planlıyoruz. Bu tür konularda görüşmelerimiz var” dedi.

Sergen, tatil için genellikle Güney Ege’yi tercih ettiğini ancak Kuzey Ege’yi yeni keşfetmeye başladığını belirterek, “Bu bölgenin serinliği özellikle geceleri bana çok iyi geldi. Ben zaten koronavirüsü atlattım ama yine de çok titiz davrandık. Artık hastalanmamak için daha dikkatliyiz.” Bu yıl hayata geçireceğimiz çok proje olduğu için tiyatrolar var. Aynı zamanda bu müzik grubunu yeniden inşa eden bir rock grubum var. Birçok proje olduğu için sağlığımıza dikkat etmeye karar verdik. Neyse ki hepsi meyve verdi” dedi.

Bu yıl hayata geçirecekleri oyunlar hakkında da bilgi veren Burak Sergen, “İlk oyunumuz Kanadalı yazar Norm Foster’ın yazdığı ‘Yanlış Çift’ adlı iki kişilik bir oyun. Rahmetli Rasim Öztekin’in kızı Pelin Öztekin ile oynuyoruz. Tabii bu Burak Sergen Tiyatrosu’nun ilk projesi olacak. Bu yüzden çok heyecanlıyız. Bu organizasyonu ve müzik grubumuzun konser serisini Melkan Öz programlar. Dolayısıyla hem müzik hem de tiyatro olarak yeni sezona başlayacağız. Tabii ki Kapodokya. Şubat ayında Yer Eksi adlı bir film çektik. Umarım şubatta yayınlanır. Bu filmin çekimleri başlar başlamaz Ayvalık’a geldim Kapodokya bitmişti” dedi.

Önümüzdeki dönemde birçok dizi ve film için teklif geldiğini ve değerlendirdiğini anlatan Sergen, “Şu an belli değil ama bu yıl dizi çalışmaları da yapacağız. Dizi, tiyatro, sinema ve oluşturduğumuz müzik grubu ile önümüzdeki sezon çok yoğun olacağız. Çalışma temposu bizi bekliyor” dedi.

Ayvalık’a çok uzun zaman önce geldiğini ancak o zamanlar şehrin adeta küçük bir köy gibi olduğunu belirten Sergen, “Ayvalık’ın aslında çok güzel bir zeytin kokusu var. Çok güzel zeytin ağaçları. Yeşil ve mavinin kucaklaştığı çok güzel bir yer. Az önce de söylediğim gibi, Güney Ege’ye her zaman takıntılıyız. Kuzey Ege’de çok şey kaçırdığımız ortaya çıktı. Kuzey Ege gerçekten çok değerliydi. Ayvalık’ı yıllar sonra yeniden keşfetmenin mutluluğunu yaşıyorum. Aslında Edremit Körfezi’nin her yeri çok güzel. Özellikle Ayvalık ve Cunda adası. Ayvalık ve çevresini çok özledim. şimdi daha iyi anlıyorum. Ama bundan sonra bu güzel cennete sık sık geleceğim” dedi. – Balıkesir