Ünlü borsacıdan eski çalışanına şok suçlama! 28 yıl hapis istendi


Dergi Haberleri

Sabah Gazetesi’nden Atakan Irmak’tan gelen haberin ardından; İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan Kadına Yönelik Şiddet ve Ailenin Korunması İddianamesinde, iddianame, iddianame, itiraf, kaçamak itiraf, ifadeyi verenin ifadeleri, resimler, haberler, nüfus ve sabıka kayıtları, diğer bilgiler ve Belgeler, Mart 2022’de Sarıyer’de meydana geldiği iddia edilen olayın kanıtıdır.

S.İ. isimli kadının şikayeti üzerine başlatılan incelemeler sonunda; başlatılan savcılık iddianameyi İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi. İddianamede, S.İ. ve savcının ifadesine yer verildi ve cinsel saldırı iddiası şu şekilde açıklandı.

12 YIL ÖNCE TANIŞTIK

Si henüz 21 yaşındayken borsacı Nihat Ö. Onunla 12 yıl önce tanıştığını ve onu otele götürmeye ve tecavüz etmeye ikna ettiğini iddia etti. Şüpheli Nihat Ö. Bir yıldır görüşmediklerini söyleyen S.İ., Nihat Ö. onu tekrar aradı, 6 yıldır işteydi, çalıştığını söyledi.

OFİSİNDE SALDIRI YAPILDI

Nihat Ö. iş yerinde kendini vurdu, korktuğu ve şüpheli S.İ. tarafından tehdit edildiği için bildirilmedi. Görevine en son Mart 2022’de gittiğini ifadesinde paylaştı. olduğunu bildiren Nihat Ö. Burada kendisine şiddetle tecavüz eden SI, avukat ZA’nın devam eden şiddeti ayırdığını ve işyeri muhasebecisinin kendisini sakinleştirdiğini anlattı. İddiaya göre Nihat Ö. O gün 25.000 TL’lik bir faturayı imzalamaya zorlayan SI, fotoğraflarının olduğunu ve korktuğu için şimdiye kadar şikayet etmediğini söyledi.

şikayet etti

S.İ. yaptığı açıklamada Nihat Ö. kendisine cinsel tacizde bulunan, hakaret eden ve tehdit eden zanlının davacısı ve müştekisi olduğunu sürekli aklından çıkarmıştır. S.İ.’nin avukatı savcıya genç kadının yarasının fotoğraflarını verdi.

DÜZENİ BOZDUĞU İÇİN İŞİNİ BIRAKTI

İddialara ilişkin savcılık tarafından ifadesi alınan şirket çalışanı Ö.Ö., S.İ’nin Nihat Ö.’nin şirketlerinden birinde 3 yıl sekreter olarak çalıştığını belirtti. çalıştı, uygunsuz davrandı, terbiyesizce giyindi, etrafta bulundu Cinsel şakalar yaptı ve düzeni bozdu. İşi nedeniyle kovulduğunu söyledi.

Şirket çalışanı ayrıca S.İ. Mart ayında Nihat Ö’nün şirketine katıldı. geldiler, saldırgan davranışlar sergilediler ve senet karşılığında borç para aldılar ve şüpheli ile başvuran arasında sert sözler alışverişinde bulundular ve aralarında bir ilişki olduğunu bilmediğini söylediler.

ANLATIMINI DEĞİŞTİRMEK İÇİN BASTI

İddianamede, başvurucunun komşusu S.İ. KB, zanlıyla aynı binada yaşadığını ve zanlıyı tanımadığını, genç kadının zanlıyla defalarca dövüldüğünü, tehdit edildiğini ve zanlıyla cinsel ilişkiye zorlandığını bildiğini ve bundan şikâyetçi olmadığını ifade etti. Şüpheli korktuğu için. KB, S.İ. Nihat Ö’nün şikayetine. Hin’in gözaltına alınıp 20 gün süreyle gözaltına alındığını belirterek, “Bende Nihat Ö var. telefonla arayıp S.İ. olduğunu söyledi. çok işkence ettiğini, hapse atıldığını, haksız olduğunu ve şikayet etmesini istedim. Şüpheli. S.İ.’nin kendisini dışarı çıkaracağını da söyledi. ifadesini değiştirir.”

“BENİ KARARLAŞTIRDI” İDDİASI

Nihat O., savunmasında şirket sahibi olduğu iddialarının gerçek dışı ve uydurma olduğunu, S.İ.’nin sahibi olduğunu savundu. uzun zaman önce bildiğini ve rızasıyla defalarca cinsel ilişkiye girdiğini söyleyen Nihat Ö., S.İ’nin kendisine ve diğerlerine bu konuda şikayetleri olduğu konusunda şantaj yaptığını ve iddiaları kabul etmediğini söyledi.

Savcılar iddianamede, SI’nın saldırı sonucu yaralandığına dair herhangi bir rapor almadığından, yaralanmanın basit bir tıbbi işlemden kaynaklanan bir yaralanma olarak değerlendirildiğini ve zanlının ifadesinde ve hakaret iddiasında herhangi bir delil bulunmadığını belirtti. hakaret suçu.

28 YIL HAPİS TALEP EDİLDİ

İddianamede Nihat Ö. cinsel hapsi suçunu işlendiği gün başvurucunu odasında zorla tutarak işlediği, cinsel saldırıyı ağırlaştırdığı, öldürmekle tehdit ettiği ve yaraladığı gerekçesiyle 14 yıl 10 aydan 28 yıla kadar hapisle yargılanacak. dayak atarak. İddianame İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Nihat O. Önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.