Ünlü antikacıdan müzayedede sürpriz teklif


Dergi Haberleri

Ünlü antikacıdan müzayedede sürpriz teklif

MUĞLA – Muğla’nın Bodrum ilçesinde ünlü antikacı Sertaç Ay, açık artırmada yüzük satıyormuş gibi yaparak ünlü yönetmen Cansel Karacan’a evlenme teklif etti. Teklif karşısında şoke olan Karacan, o an gözyaşlarını tutamadı. Duygusal anların yaşandığı müzayedede davetliler çifti tebrik etti.

Bodrum’da sezonun ilk müzayedesi Gümüşlük’te yapıldı. Bodrum Antikacılar Derneği Başkanı Sertaç Ay’ın ev sahipliğinde düzenlenen müzayedeye çok sayıda antika sever katıldı. Osmanlı dönemine ait pek çok antikanın yanı sıra değerli takıların da yer aldığı müzayede renkli görüntülere sahne oldu. Müzayedeleriyle adından söz ettiren ünlü antikacı Sertaç Ay, sezonun ilk müzayedesinde evlenme teklif etmesiyle hatırlanıyor. Müzayedede Ay, yüzük satıyormuş gibi yaptı ve misafirlerden teklifler aldı.

Bodrum Antikacılar Derneği Başkanı Sertaç Ay, müzayede öncesi yapacağı evlilik teklifinin sürpriziyle ilgili şunları söyledi: “Biz yazın çalışmıyoruz, müzayedeleri genellikle sonbahardan sonra yapıyoruz. Ortam açısından çok güzel bir yer ve kavram. Gümüşlük’te böyle bir talep olacağını tahmin bile etmemiştim. Talep çok yüksek ve bundan çok memnunuz. Ayrıca Osmanlı döneminden kalma ürünlerimiz de var, birçok antika, ayrıca retro. Bence güzel bir konsept iyi olur. Müzayede sırasında aklıma bir şey geldi: “Bir yüzüğümüz var, bizde varmış gibi satmayı düşünüyorum ve ne olursa olsun spontane teklif vermeyi düşünüyorum ve çok heyecanlıyım. “