Tutuklandı… Gülşen’in avukatından flaş açıklama


Dergi Haberleri

pop şarkıcısı Guelsengeçen aylarda İstanbulyılında bir mekanda sahne aldı. GuelsenKonserinin son dakikalarında, “İmam daha önce Vaiz’de okumuştu, sapıklığı oradan geliyor” dedi.

Bu sözlerin ardından şarkıcı Gülşen hakkında dava açıldı. Başsavcılık, TCK’nın 216. maddesi kapsamında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya halka hakaret” suçundan soruşturma açılmasına karar verdi.

Gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen Gülşen, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

“İYİ DURUM”

Gülşen’i ziyaret eden avukatı Gökçe Kılıç Gülsaran, “Gülşen’in durumu çok iyi. İlgilenen herkese teşekkür ediyor. Kendisi çok güçlü bir avukat, bu sonuç böyle olmamalı. Teknik takipler yapılıyor.”

Öte yandan Ozan Çolakoğlu, Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevi’nde İmam Hatip Spor Salonları hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle hakkında soruşturma kapsamında tutuklanan eşi Gülşen’i ziyaret etti.

Çolakoğlu ve avukatının Gülşen’e kişisel eşyalarını getirdikleri öğrenildi. Ozan Çolakoğlu, ziyaretin ardından basının sorularını yanıtlamadı. Küçük Azur’un sürekli annesinden bahsettiği bildirildi.

“BANA İHTİYACI OLAN BİR ÇOCUĞUM VAR”

Nöbetçi hakim huzurunda ifade veren Gülşen, “Bana ihtiyacı olan bir çocuğum var. Ben suç işlemedim. Tutuklanmadan yargılanmak istiyorum.”

Gülşen, söz konusu konserin 30 Nisan 2022’de Ataşehir’de gerçekleştiğini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “25 yıldır sanatçıyım. Müzisyen arkadaşlarım var. Bu grupla konserler veriyorum. Kadromda klavyeci olan Miraç’ın lakabı imamdır.

Aptal, aptal, sapık olduğumuz konusunda da arkadaşlarımızla şakalaşırız. Ne yazık ki, bu iki kelime bir araya geldi. Arkadaşımız İmam Hatip’te okumadı. Gruptaki tüm arkadaşlarımın lakapları var” dedi.

GÜLŞEN KİMDİR?

Tam adı Gülşen Bayraktar olan Gülşen, 29 Mayıs 1976 doğumlu Türk şarkıcı ve söz yazarıdır. Popüler şarkılarıyla Türkiye listelerinde zirveye yerleşen sanatçı, bugün Türk pop müziğinin en çok dinlenen ve en çok satan isimlerinden biri haline geldi. Çapa’da doğup büyüyen Gülşen, Şehremini Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

Liseyi bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarı’na girdi ancak aynı zamanda barlarda da çalıştığı için eğitimini bıraktı. 1995 yılında sahne aldığı bir barda görüntülendi ve albüm teklifi aldı ve Raks Music ile albüm anlaşması imzaladı.

1996 yılında çıkardığı ilk albümü Be Adam ile adını duyurmasına rağmen, evliliğine odaklanmak için birkaç yıl boyunca müzik kariyerini ikinci plana attı. 2004 yılında dördüncü albümü Of… Of… ile büyük bir çıkış yaptı ve aynı isimli hit şarkısıyla hem Altın Kelebek hem de Kral TV Video Müzik Ödülleri’ni kazandı. MU-YAP sertifikalı Yurtta Aşk Cihanda Aşk (2006) albümünden sonra satış başarısını sürdürdü ve beni durdurdu mu? (2013) Türkiye’de yılın en çok satan albümü olurken, onu yılın en çok satan ikinci albümü Bangır Bangır (2015) izledi.

“Yurtta Aşk Cihanda Aşk”, “Bi’ An Gel”, “Yeni Bir”, “Sözde Ayrılık”, “Yatcaz Kalkcaz Ordayim”, “Kardan Adam”, “İltimas”, “Bangır Bangır” ve “I” şarkılarıyla Bir şans biliyor musun” haftalarca Türkiye’nin resmi listesinde bir numarada kaldı.

Söz yazarı kimliğiyle ön plana çıkan ve şarkılarının yanı sıra özellikle müzik eleştirmenlerinden olumlu tepkiler alan şarkıcı Gülşen, özellikle kariyerinin ilk yıllarından sonra kendi yazdığı şarkıları söylemeye başladı ve kendisi gibi olan meslektaşları için birçok hit hazırladı. grafik başarısı elde etti. 2015 yılında YouTube’da en çok izlenen Türk şarkıcı iken, ertesi yıl tek video klibi iki yüz milyondan fazla izlenen ilk Türk şarkıcı oldu.

Gülşen, altısı Altın Kelebek ve dokuzu Kral Türkiye Müzik Ödülü olmak üzere pek çok farklı ödül kazandı.

Gülşen, İmam Hatip yanlıları hakkında yaptığı yorumlar nedeniyle 25 Ağustos 2022’de tutuklandı.

GÜLŞEN’İN ÖZEL HAYATI

Şarkıcı Gülşen, 1997-2000 yılları arasında Murat Varol ile evlendi. Daha sonra 2016 yılında son üç albümünün yapımcısı olan aranjör ve besteci Ozan Çolakoğlu ile evlendi. Çiftin Azur Benan isimli çocukları Ocak 2017’de Şişli’de dünyaya geldi.