Türkiye’nin Aile Destek Programı başvuruları başladı: Bakan Yanık detayları açıkladı


Türkiye’nin Aile Destek Programından Kimler Yararlanıyor? Başvurular ne zaman ve nasıl yapılır? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Türkiye Aile Destek Programı”nın detaylarını açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı aile destek programının detaylarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Yanık, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Türkiye ürettiği zenginliği paylaşıyor. Güçlü bir refah devletinin sonucu olarak hayata geçirilen sosyal yardım uygulamamız Türkiye Aile Destek Programı’na işçi ve emekliler de başvurabiliyor.

Çalışanlarımız: Genel şartları sağlamaları ve hanede kişi başına düşen gelirin net asgari ücretin 1/3’ünden az olması kaydıyla; Özel sektör çalışanları, esnaf, sanatkarlar ve diğer serbest çalışanlar faydalanabilecek.

Emeklilerimiz: Genel şartları sağlıyorlarsa ve hanede kişi başına düşen gelir net asgari ücretin 1/3’ünden az ise; SSK emeklileri BAĞKUR emeklileri Emekli sandığı emeklileri SSK, BAĞKUR ve Sandık emeklilerinin dul ve yetimleri yararlanabilir.

Ayrıca Temmuz ayında başvuruda bulunan vatandaşlarımız, taleplerinin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından onaylanması halinde bu onaydan sonraki ilk ödemede başvuru ayı dahil olmak üzere destek ödemesi alacaklardır. Ödemeler bu Cuma başlıyor.

Gelelim e-devlete.”