Türk Hava Yolları filosunu yedinci Airbus A350-900 uçağıyla genişletiyor


THY, Avrupalı ​​uçak üreticisi Airbus’ın 25’i kalıcı, 5’i opsiyonel olmak üzere toplam 30 uçaktan oluşan filosuna yedinci A350-900 uçağını ekledi.

Türk Hava Yolları (THY), yeni nesil uçaklarla filosunu genişletmeye devam ediyor.

THY’nin Fransa’nın Toulouse kentindeki Airbus fabrikasından teslim aldığı yeni nesil Airbus A350-900 uçağının TC-LGG kuyruk kaydı, saat 20:35’te İstanbul Havalimanı’na indi.

Turkish Teknik hangarının önüne park eden uçak, operasyonlarının ardından önümüzdeki günlerde uçuşlarına başlayacak.

A350-900’ler son teknoloji özellikleriyle dikkat çekerken, sessizliği ve yakıt verimliliği ile öne çıkıyor.

Kokpitte bulunan 6 adet dokunmatik ekran ve uçak dışına yerleştirilen kameralar sayesinde taksi yollarının kokpitten izlenmesi gibi birçok yeniliğin hayata geçirildiği yeni nesil uçak, pilotlara büyük konfor sunuyor.

Uçak, 32’si “business” ve 297’si “konfor ekonomisi” olmak üzere 329 koltuklu, modern ve konforlu iki sınıf bir kabin düzenine sahip.

Ayrıca uçak, uzun mesafeli uçuşlarda daha sorunsuz bir seyahat deneyimi için yüksek çözünürlüklü ekranlar ve internet bağlantısı sunan yeni nesil bir uçak içi eğlence sistemi ile donatılmıştır.

YAKIT TÜKETİMİNDE YÜZDE 25 AZALMA

Airbus A350s, en yeni aerodinamik tasarıma, karbon fiber gövde ve kanatlara ve yeni nesil yakıt tasarruflu Rolls-Royce motorlara sahiptir. Bu son teknolojilerle birlikte yakıt tüketiminde yüzde 25 azalma ile rakipsiz bir verimlilik sunuyor.

THY filosunun A350-900’leri New York, Washington, Manila, Bounes Aires ve Sao Paulo gibi uzun mesafeli rotalarda uçuyor.

Aynı model ilave sipariş edilen uçaklar kademeli olarak THY filosuna eklenecektir.

UÇAK NUMARANIZ 380

Airbus A350-900 tipi uçakların gelmesiyle birlikte THY filosundaki yolcu uçağı sayısı 360’a, kargo trafiğinde kullanılanlar da dahil olmak üzere toplam uçak sayısı 380’e yükseldi.