Turizmcilerden son dakika uyarısı: “Rezervasyonsuz gelmeyin, dışarıda kalırsınız”


Turizm profesyonellerinden son dakika uyarısı: “Rezervasyonsuz gelmeyin, dışarıda kalacaksınız”

Turizm profesyonelleri tarafından Son dakika Uyarı: “Rezervasyonsuz gelmeyin, kapıda kalırsınız”

MUĞLA Kurban Bayramı için Bodrum’a gelecek tatilcilere turizmcilerden uyarı geldi. Rezervasyonsuz gelirseniz kapı önünde kalabilirsiniz.

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne uzatılmasının ardından Bodrum arifesinde kalabalıklaşmaya başladı. Uçaklar ve şehirlerarası otobüsler Bodrum’a ek seferlere başladı. Birçok otelde doluluk oranı yüzde 90’a ulaşınca turizm profesyonellerinden açıklama geldi. Turizm profesyonelleri, tatilini Bodrum’da geçirmek isteyenlere rezervasyon yaptırmamaları konusunda uyardı. Lüks oteller doluyken, diğer otellerin yüzde 80’in üzerinde doluluk oranına sahip olduğu tespit edildi. Bodrum’a tatil için gelenlerin sayısı 1 milyona yaklaştı. Arafe günü yoğunluğun arttığını söyleyen turizmciler, tatilin 2. gününde de aynı yoğunluğun yaşanacağını söyledi. Kurban Bayramı’nın ikinci gününde otellerin tam kapasite ile açılacağını açıkladı.

Bir an önce Bodrum’a gelmek isteyenlerin rezervasyon yaptırmaları gerektiğini anlatan BODER Başkanı Ömer Dengiz, “Lüks otellerde doluluk oranları var. Küçük otellerde, pansiyonlarda ve aparatlarda rezervasyon yapılabilir. Misafirlerimiz Bodrum’a gelmelidir.” Türsab Acetas tarafından onaylanan rezervasyon ile. Bodrum’da her zaman olduğu gibi “Bodrum’da trafik yoğunluğu başladı. Öte yandan güvenlik güçleri de güvenlik için çalışıyor. Trafiğin akması için ellerinden geleni yapacaklar. Diğer il ve ilçelerden polisler Bodrum’a takviye olarak geldi. Kaymakamlık” Bodrum’lu Bilgehan Bayar trafikte iyi iş çıkaracak Bodrum Her Bayram Bu bayram çok hazır olacak.

Trafiğin yoğun olduğunu anlatan AZKA Hotel CEO’su Bülent Kaya, “Bodrum her zamanki gibi bu tatilde de çok yoğun ve yoğun. Bazı oteller tam doluluk oranına ulaştı. Bazılarında biraz daha az rezervasyon var. Herkes tatil sezonu için 1 yıl önceden plan yapar. Bodrum’da yoğunluk var. Bodrum her zaman olduğu gibi en yüksek yoğunluğa sahip. 2018, 2019 yılında Bodrum turizminin güzel zamanlarıydı.Bu sene bir tık bile bu değerlere ulaştık diyebiliriz.Tatilin 1. günü Safiye Soyman, 2. günü Faik Öztürk, 2. günü Kubat bizde de var., Hülya Avşar 3’ü, Funda Arar 4’ü ve Bodrum’da 10 gün boyunca her gün dolu dolu konserlerimiz var.

Sianji Hotel CEO’su Recai Çakır, “Şu anda büyük otel doluluk oranları yüzde 100’e yaklaşıyor. Cuma arife günü olduğu için 4 ila 2 bayram tatile denk geliyor ve ardından arife ve 1. bayram günü doluluk oranları bir tık.” İkinci bayram gününden sonra ciddi bir yoğunluk var. Pek çok otelde ayın 15’ine kadar yer kalmadı. Bodrum’a gelen misafirlerimize bunu tavsiye ediyorum, rezervasyonsuz yola çıkmayın” dedi.

Doora Hotel Genel Müdürü Atilla Doğancı, trafiğin başladığını belirterek, “Bodrum’daki oteller dolmaya başladı. Trafik yoğunluğu oluştu. Lüks segmentteki oteller her tatilde olduğu gibi bu tatilde de tatilcilerin doluluklarını kaydetti.