Tunceli’den haber! Tunceli’de korku filmi çekiliyor


Dergi Haberleri

TunceliOrada korku filmi çekiliyor

TUNCELİ – Tunceli’nin Pülümür ilçesinde ‘Ehli İntikam’ adlı korku filmi çekiliyor. Film, bölgede çekilen ilk korku filmi olma özelliğini taşıyor.

Korku filmi “Ehli İntikam”ın çekimleri Pülümür’ün Turnadere köyünde devam ediyor. Köylülerin profesyonel oyuncularla birlikte küçük roller aldığı filmin yönetmenliğini Batuhan Çelik üstleniyor. Bölgenin ilk korku filmi olan ve çekimlerinin büyük kısmının gece gerçekleştiği film hakkında bilgi veren yapımcı Oktay Akişli, “Tunceli’nin Pülümür Turnadere köyündeyiz. Çekimlerimiz başlamıştır. Bir hafta daha burada olacağız. Gece çekimlerimiz yoğun. Filmimiz korku filmidir. Tunceli’nin bölge olarak ilk korku filmi olacak. Biz de bundan mutluyuz. Üç yıl önce buraya çekim yaptığımız köye ve eve geldik. Gerek muhtarımız, gerek muhtarımız, gerek köylülerimiz gereğinden fazla yardım ve desteği sağlıyor. İnşallah bundan sonraki projelerde Tunceli’nin farklı ilçe ve köylerinde farklı projeler yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Filmde rol alan profesyonel oyuncu Beyza Nur Önispir, “Korku filmi Ehli İntikam için şu anda Tunceli’nin Pülümür ilçesindeyiz. Bu süreçte köyde yaşadığımız güzel serüvenden bahsetmek istiyorum, “İnanılmaz güzel ve yardımsever insanları var. Bize her konuda yardımcı oluyorlar. Bir şeye ihtiyacınız var mı?” diye soruyorlar sık ​​sık. Türkiye’de bir Anadolu şehrinde olduğumuza dair bize çok sıcak bir his veriyorlar. Doğa o kadar güzel ki sabah kalkıp koşuyoruz. Nehir kenarında meditasyon yapıyoruz. Kahvaltıdan sonra dere kenarında kahvemizi içiyoruz. Her zaman kahve içmeye giden çok misafirperver insanları var. “Böyle çok tatlı bir yoldayız. Setimiz birkaç gün daha devam edecek. Muhtemelen ayrıldığımda üzüleceğim. Çok tatlıydı. Size biraz filmimizden bahsedeyim. Filmimiz korku filmidir. Klasik Cin. İki aşık birlikte tatile gitmeye karar verirler. Bu köyü seçtiğinde farklı bir yolculuğa çıktı.” Bir şekilde büyüleneceksiniz. Zor durumlar ortaya çıkabilir. Sonunu söylemek istemiyorum. Bildiğimiz entrika, korku, dahice film. Umarım görür ve beğenirsiniz. Burada çekim yapmaktan gerçekten keyif aldık. Hem filmi hem de senaryoyu çok beğendik. Yönetmenimiz çok arkadaş canlısı ve oynarken aklımızı öldürmeden filme kendi becerilerimizle katkıda bulunmamıza izin veriyor. Yapımcılarımız ve set arkadaşlarımız hayat dolu insanlar. Bu takımda olduğum için çok mutluyum” dedi.

Filmin sonbaharda vizyona girmesi planlanıyor.