Toprak ve Burak Sergen kardeşlerin babası oyuncu Semih Sergen vefat etti.


91 yaşındaki sinema, tiyatro ve seslendirme sanatçısı Semih Sergen Bodrum’da hayatını kaybetti. Toprak ve Burak Sergen’in babası Semih Sergen’in ölüm nedeni henüz bilinmiyor.

Sinema, tiyatro ve seslendirme sanatçısı Semih Sergen, uzun süre yaşadığı Bodrum’da 91 yaşında hayata gözlerini yumdu. Burak Sergen ve Toprak Sergen’in babası Semih Sergen’in cenazesi için ailenin açıklama yapacağı açıklandı.

BURAK SERGEN: SEVGİLİ BABAM

Babasının ölüm haberiyle yıkılan Burak Sergen, sosyal medya hesabından duygusal bir paylaşım yaptı. Babasıyla Instagram hesabından bir fotoğraf paylaşan Sergen, “Canım babacığım hoşçakal” notunu yazdı.

Toprak ve Burak Sergen'in babası Semih Sergen vefat etti

SEMİH SERGEN KİMDİR?

Semih Sergen, 11 Mayıs 1931’de İstanbul’da doğdu ve gençliği boyunca marangozluktan ressamlığa kadar çeşitli mesleklerde çalıştı. Tiyatro sevgisi çocukluk yıllarından başlayan Sergen, gittiği okulda tiyatro bölüm başkanı oldu. Ailesinin gizli konservatuar sınavını geçen Sergen, 1949 yılında Ankara Devlet Konservatuarı’nda Nurettin Sevin, Mahir Canova ve Cüneyt Gökçer gibi ustaların öğrencisi oldu. Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olduktan sonra birçok önemli rol oynadı.

100’den fazla oyunda rol alan sanatçı, 40’tan fazla oyun yönetti. Oyun topladığı 11 kitabı ve 17 cilt şiiri bulunan Sergen, Türkiye’de 45 şiirden oluşan ilk levhayı hazırladı. İlk çıkışını 1958 yılında Peçeli Göl filmi ile Yeşilçam’da yaptı. Tiyatro oyuncuları Burak Sergen ve Toprak Sergen’in babası olan sanatçı, Bodrum’da yaşamış ve kendi adıyla kurduğu Semih Sergen ve Arkadaşları Tiyatrosu’nu yönetmiştir.

Usta sanatçı Semih Sergen vefat etti

Toprak ve Burak Sergen kardeşlerin babası oyuncu Semih Sergen vefat etti.