TOKİ kurası İstanbul, Ankara ve İzmir’de ne zaman çekilecek? (2022 TOKİ Kura Tarihleri)


TOKİ sosyal konut çekilişi devam ediyor. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi için başvurular e-devlet üzerinden yapıldı. İstanbul, Ankara ve İzmir’de TOKİ çekilişinin ne zaman yapılacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki TOKİ çekilişi ne zaman yapılacak? İşte 2022 TOKİ kura programı…

TOKİ’nin ne zaman çekildiği ile ilgili tarihi araştırmalar İstanbul, Ankara ve İzmir’de devam ediyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Cumhuriyet tarihinin en büyük toplu konut hareketi İlk Evim İlk İşim projesi için 10 günlük kura takvimini açıkladı. Yeni takvimin yayınlanmasıyla birlikte İstanbul, Ankara ve İzmir’de kura çekilişinin ne zaman ve hangi gün yapılacağı belli olacak. Detaylar burada.

TOKİ ÇİZİM TAKVİMİ

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 7 Kasım’da 12 ilde başlayan ilk kura çekimi geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Şırnak, Ardahan, Kars, Siirt, Iğdır, Batman, Ağrı, Mardin, Van, Şanlıurfa, Hakkari ve Bitlis’te 21 bin 893 konutun hak sahipleri noter huzurunda kura ile belirlendi.

11 ili kapsayan kura çekiminin ikinci etabı Kilis ve Muş ile başladı. 28 Kasım’a kadar sürecek olan ikinci etapta Kilis, Muş, Bingöl, Gaziantep, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Adıyaman, Malatya ve Diyarbakır’da 29 bin 363 mal sahibi bulunacak. Çekilişler noter huzurunda ve canlı olarak yapılır.

TOKİ kurası İstanbul, Ankara ve İzmir'de ne zaman çekilecek?  (2022 TOKİ Kura Tarihleri) - 1.

İSTANBUL-ANKARA VE İZMİR’DE TOKİ KURAYI NE ZAMAN ÇEKİLECEK?

TOKİ kurasını en çok merak eden iller ise milyonlarca kişinin yaşadığı İstanbul, Ankara ve İzmir oldu.

TOKİ Başkanlığı tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir’deki arsaların tarihi henüz belirlenmedi.

Sonuç olarak; TOKİ İstanbul, İzmir ve Ankara toplu konut kurallarının 28 Kasım’dan sonra karara bağlanması ve yeni takvime göre açıklanması bekleniyor.

TOKİ kurası İstanbul, Ankara ve İzmir'de ne zaman çekilecek?  (2022 TOKİ Kura Tarihleri) - 2.

TOKİ BAŞVURU ÜCRETİ NE ZAMAN İADE EDİLECEK?

TOKİ başvuru ücreti IBAN üzerinden ödenebilir. Öte yandan, ödemeler ATM’ler aracılığıyla da yapılabilir.

Ödenen 500 TL ücret, çekilişi kazanamayan kişi için çekiliş bitiminde verilen IBAN adresine iade edilecektir.