TOKİ çekilişi ne zaman yapılacak? Tarih belli oldu (TOKİ Sosyal Konut Çekilişi 2022)


Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan TOKİ ucuz konut projelerine başvurular devam ederken, başvurularını dolduranlar çekilişin ne zaman yapılacağını merak ediyor. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, çekiliş tarihini açıkladı. Peki TOKİ çekilişi ne zaman?

TOKİ sosyal konut projesinin çekilişi için gergin bekleyiş sürüyor. Ucuz konut isteyen milyonlarca kişi, Eylül ayında başlayan sosyal konut için TOKİ’ye başvurdu. Garip bir şekilde, başvurular tamamlandıktan sonra çekilişin ne zaman yapılacağına dair sorular soruluyor.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, sosyal konut projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu ve çekiliş tarihini açıkladı. Peki TOKİ çekilişi ne zaman?

TOKİ SOSYAL KONUT BİLEŞENLERİ ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, Türkiye tarihinin en büyük konut projesi hakkında bilgi verdi.

Ömer Bulut, dev konut projesi için çekilişin başvuruların kapanmasıyla 31 Ekim’den itibaren ilk hafta yapılacağını duyurdu. Bulut, çekilişten sonra kayıt ücretlerinin iade edileceğini söyledi.

Sonuç olarak; TOKİ sosyal konut çekilişi Kasım ayının ilk haftasında yapılıyor.

TOKİ çekilişi ne zaman yapılacak?  Açıklanma Tarihi (TOKİ Sosyal Konut Çekilişi 2022) - 1 Ocak

TOKİ SOSYAL KONUT BAŞVURU BİLGİLERİ

TOKİ sosyal konut uygulamalarının lansmanı ile ucuz konuttan yararlanmak isteyen birçok kişi nasıl başvuracağını merak ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından sosyal konut uygulamasının detayları belli oldu.

Sonuç olarak; Proje ilinde Ziraat Bankası ve Halk Bankası yetkili şubeleri ve e-devlet üzerinden yapılan başvurular 14 Eylül – 31 Ekim tarihleri ​​arasında kabul edilecektir.

E-Devlet başvuruları 28 Ekim’de sona eriyor.

TOKİ çekilişi ne zaman yapılacak?  Açıklanma Tarihi (TOKİ Sosyal Konut Çekilişi 2022) - 2.

TOKİ BAŞVURU ÜCRETİ İADE EDİLİR Mİ?

TOKİ başvuru ücreti IBAN ile ödenebilir. Öte yandan, ödemeler ATM’lerden de yapılabilir. Yatırılan 500 TL’lik ücret, kişi çekilişe katılmamışsa, çekiliş işlemi tamamlandıktan sonra verilen IBAN adresine iade edilecektir.

Çekiliş için kayıt ücretleri, Kasım ayında yapılacak çekilişten sonra vatandaşlara iade edilecektir.