TOKİ arsa ve iş başvuruları ne zaman yapılır? TOKİ Başkanı Bulut tarih verdi (2022 TOKİ Arsa ve İş Başvurusu)


TOKİ arsa ve iş başvuruları ile ilgili tarih detaylarını soruyoruz. TOKİ sosyal konut projelerinin lansmanı ile binlerce vatandaş e-devlet üzerinden başvuru yapmaya başladı. TOKİ Başkanı Ömer Bulut, tapu ve iş başvurusu bekleyen vatandaşlara randevu verdi. Peki TOKİ arsa ve iş başvuruları ne zaman yapılacak?

TOKİ arsa ve işyeri başvurularını heyecanla bekliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından lansmanı yapılan TOKİ Sosyal Konut (ucuz konut) projesine büyük ilgi var. E-devlet üzerinden yapılan başvurulara yüz binlerce kişi katıldı. Apartman başvurusunun başlamasıyla birlikte emlak ve iş başvuru randevuları da gündeme geldi.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, arsa ve iş başvurularının başlaması için tarih verdi. Peki TOKİ arsa ve iş başvuruları ne zaman yapılacak?

TOKİ arsa ve iş başvuruları ne zaman yapılır?  TOKİ Başkanı Bulut tarih verdi (2022 TOKİ Arsa ve İş Başvurusu) - 1

TOKİ LAND AND WORKPLACE NE ZAMAN KULLANILMALI?

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, arsa ve iş başvuru tarihlerini merak eden vatandaşlara bilgi verdi. Bulut, yaptığı açıklamada;

“Hemen konut, arsa ve iş başvurusu yapmaya başlasaydık, birikme olurdu. Bu tür talepler olursa 10 Ekim itibari ile arsa ve istihdam taleplerini geri çektik. 7 Kasım’a kadar başvurabilirsiniz.”

Sonuç olarak; TOKİ arazi ve iş başvuruları 10 Ekim’de başlayacak ve 7 Kasım’a kadar sürecek.

TOKİ arsa ve iş başvuruları ne zaman yapılır?  TOKİ Başkanı Bulut tarih verdi (2022 TOKİ Arsa ve İş Başvurusu) - 2

EV VE ARAZİ İÇİN ŞARTLAR NELERDİR?

TOKİ Başkanı Bulut, arsa ve konut başvurusunda bulunacaklar için belirlenen şartları anlattı.

Bulut yaptığı açıklamada, “Ev olan arsaya başvuramaz. Arsası olan ev için başvurabilir. Hem ikamet hem de ülke başvurusu yapmak mümkün değildir. Herhangi bir yerde imarlı arazisi olanlar da başvuramaz.

Arazi üzerindeki 100.000 haktan 40.000’i ayrıdır ve yaklaşık 60.000’i ortak mülkiyete aittir. Arsa 350-500 metrekare ise müstakil ev yapar. Birlikte inşa edilmelidir” dedi.