TOKİ 26 ilde 365 lot ihale edecek


TOKİ, İstanbul, Ankara ve İzmir dahil 26 ilde 365 lot ihale yaptı. Gayrimenkuller yüzde 25 peşinat ve 60 aya varan vade ile satın alınabiliyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na (TOKİ) göre arsa konut, ticaret, sanayi, turizm alanı, özel okul alanı, akaryakıt istasyonu, günlük tesis, oto galeri alanı, otopark özelliğindedir. ve dinlenme alanları. Yüzde 25 peşinatla 36, ​​48 ve 60 ay vadelerle satın alınabiliyor.

Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, yaklaşık 1 milyon 501.219 metrekare, tahmini maliyeti 40 7210 milyar 46 lira Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Şanlıurfa, Tekirdağ, Uşak ve Van’da 365 parsel ihale edilecek.

Müzayede 12 Ekim 2022 Çarşamba ve 13 Ekim Perşembe günü saat 10:30’da iki ayrı oturumda gerçekleştirilecek.

Oturumlar Ankara Çankaya Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile İzmir Bayraklı Tepekule Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecektir. “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinden de teklif verilebilir.

KDV’den muaf

Alıcılar, konut, ticaret, sanayi, turizm ve akaryakıt istasyonu alanlarında yüzde 25 peşinatla 36, ​​48 ve 60 ay vadeli arsalara sahip olabiliyor. Ayrıca arsalar satış vergisinden muaf olarak satılmaktadır.

12 Ekim 2022 Çarşamba günü saat 10:30’da gerçekleştirilecek olan müzayedede Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyonkarahisar, Balıkesir, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Uşak, Kayseri’de bulunan arsalar , Konya, 13 Ekim 2022 Perşembe saat 10.30’da Arsalar Adana, İstanbul, Kocaeli, Şanlıurfa, Antalya, Muğla, Aydın, İzmir, Kırıkkale, Manisa, Mersin ve Niğde’de yapılacak müzayede ile satılacak.

Adana Çukurova’da satılık arsalar arasında konut
Çankaya’da Konut ve Ticaret Alanları, Antalya’da Konut ve Ticaret Alanları, Aydın’da Turizm Kompleksi Alanları ve Elazığ’da Konut ve Ticaret Alanları bulunmaktadır.

İzmir’de satılık arsalar arasında sanayi, nüfuslu konut, küçük sanayi, tarım ve konut da bulunmaktadır.

İstanbul Başakşehir’deki konut ve ticari alanlar da satışa çıkarıldı.