TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Mart’ta TOGG’u sokaklarda göreceğiz


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOGG yerli otomobil fabrikasının 29 Ekim’de açılacağını belirterek, Mart 2023’te TOGG’u yollarda göreceklerini söyledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Yozgat Ticaret Borsası’nın yeni hizmet binasının açılışını yaptı. Açılışın ardından Yozgat Belediyesi ve Valiliği ziyaret eden Hisarcıklıoğlu, ardından Valilik Konferans Salonu’nda düzenlenen “Ekonomiye Değer Katanlar” ödül törenine katılarak girişimci ve işadamlarına plaket verdi.

Ödül töreninde yerli ve milli otomobillerle ilgili açıklamalarda bulunan Hisarcıklıoğlu, “Türk insanının büyük bir hayali vardı. 110 yıl, 120 yıl kendi arabanı yaptı. 60 yıl önce yolun yarısındaydık. Bu sebeple inşallah şahsi hakları bize ait olan TOGG fabrikasını bu yıl 29 Ekim’de açacağız inşallah. %100 elektrik hakkı bize ait olan Türkiye’nin otomobilini dünya pazarına sunuyoruz. İnşallah Mart 2023’te birlikte at binmeye başlayacağız. Yozgat sokaklarında da TOGG’u göreceksiniz” dedi.