THY yeni pilot alacak


THY, ikinci pilot adaylarını dahil etmek için bir ilan yayınladı. 1 Ocak 1992 ve sonrasında doğan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları pozisyona başvurabilirler. Peki başvuru sonrasında adayları nasıl bir süreç bekliyor? Detaylar burada…

Türk Hava Yolları (THY) yeni pilot adayları almaya hazırlanıyor.

THY’nin basın ofisinden yapılan açıklamaya göre, filosundaki 389 uçakla dünyanın en büyük dokuzuncu havayolu şirketi olan şirket, ikinci pilot adayları için resmi personel web sitesi kariyer.thy.com’da iş ilanı yayınladı.

1 Ocak 1992 ve sonrasında doğan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları pozisyona başvurabilirler.

Şu anda 6.000’e yakın pilotla çalışan THY, yeni adaylara dünyanın dört bir yanındaki eşsiz güzellikleri keşfetme, özel sağlık sigortası ve kendileri ve aileleri için indirimli seyahat fırsatları gibi ek ayrıcalıklar sunuyor.

ADAY DEĞERLENDİRME SÜRECİ

Başvuru sahipleri aşağıdaki seçme ve değerlendirme prosedürlerinde yer almalıdır:

Türk Hava Yolları İngilizce Sınavı: Dil belgesi olmayan adaylarımızın İngilizce yeterliliğini ölçmek amacıyla yapılan bir sınavdır.

Boy-kilo ölçümü prosedürü: Mesleğin gerektirdiği şekilde, vücut tarafından gösterge kriterlerinde belirtilen boy, kilo ölçümleri ve boy-kilo indeksine sahip olduğunu belirlemek için ölçümlerin alındığı prosedür.

DLR-1 sınavı: Bilgi ve beceri modüllerinden oluşan konu sınavı toplam 6 modülden oluşmaktadır. Yaklaşık 5 saat sürer. Adaylara incelenmek üzere bir çalışma belgesi gönderilecektir.

CRM Mülakat: Kokpit işe alım sürecinde kişilik özelliklerinin ve yetkinliklerinin değerlendirildiği süreç.

Kurul Mülakatı: Adaylarımızın mesleki beceri ve yetkinliklerinin İnsan Kaynakları ve Kaptan Pilottan oluşan Değerlendirme Komitesi tarafından değerlendirildiği mülakat.