THY, Şampiyonlar Ligi’nin resmi sponsoru oldu


Türk Hava Yolları, finali 2023’te İstanbul’da yapılacak olan UEFA Şampiyonlar Ligi’ne sponsor olan dünyadaki ilk havayolu şirketi oldu.

Türk Hava Yolları (THY), en çok katılım sağlanan uluslararası spor organizasyonlarından biri olan UEFA Şampiyonlar Ligi’nin resmi sponsorudur.

Anlaşma kapsamında THY, maç öncesi, maç yayını sırasında ve sonrasında saha kenarında LED ekranlar dahil birçok logo görünürlüğü ve isimlendirme hakkına sahip olacak. Ayrıca THY, UEFA Süper Kupası, UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi ve UEFA Gençlik Ligi finallerinin resmi sponsoru oluyor.

Türk Hava Yolları’nın UEFA Şampiyonlar Ligi İcra Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, Üst Yöneticisi, UEFA Başkanı Aleksander Čeferin ve UEFA Pazarlama Direktörü Guy-Laurent Epstein’a Türk Hava Yolları’nın sponsorluğuna ilişkin duyuru Haliç Kongre Merkezi’nde.

Türk Hava Yolları Denetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Prof. DR. Ahmet Bolat sponsorlukla ilgili olarak şunları söyledi: “Bu sponsorluk ile THY markasını sezon boyunca dünyanın dört bir yanına ve 10 Haziran’da tüm dünyaya taşıyacağız. , 2023 İstanbul’u buluşturuyor.”

THY, Şampiyonlar Ligi'nin resmi sponsoru oldu - 1

UEFA Pazarlama Direktörü Guy-Laurent Epstein, “Dünyanın en önemli spor organizasyonu olan UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Türk Hava Yolları ile yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Anlaşmanın bu prestijli turnuvanın finalinin İstanbul’da yapılacağı yıla denk gelmesinden de çok memnunuz. İki marka olarak benzer tutkuları paylaşıyoruz ve iş ortaklığımız söz konusu olduğunda sınırın gökyüzü olduğuna inanıyoruz.”

DEV KULÜPLERLE İŞBİRLİĞİ

Türk havayolları; EURO 2016’daki resmi havayolu sponsorluğu ile dünyada UEFA ile işbirliği yapan ilk havayolu oldu. Şirket ayrıca FC Barcelona, ​​​​Manchester United, Borussia Dortmund, Olympique Marsilya ve River Plate gibi önemli takımlara da sponsor oldu.

678 MİLYON KİŞİ İZLEDİ

Şampiyonlar Ligi organizasyonu sezon boyunca 200 ülkede 70’den fazla kanaldan 678 milyon izleyiciye ulaşıyor. Sporseverler, sosyal medyada 28 milyar etkileşimle Şampiyonlar Ligi heyecanını paylaşıyor.