THM sanatçısı Ülkü Eyupoğulları, Bebek Muhammed Eymen için konser programı hazırlayacak


Erzurumlu ünlü Türk halk müziği sanatçısı Ülkü Eyupoğulları, Erzurum’un ilk Sma tip 1 hastası bebeği Muhammed Eymen Kaya için seferber oldu.

Erzurumlu ünlü Türk halk müziği sanatçısı Ülkü Eyupoğulları, ErzurumTürkiye’nin ilk Sma tip 1 hastası Muhammed Eymen Kaya, bebek için seferber oldu.

Sanatçı, gen tedavisi için gereken paranın toplanması için başlatılan yardım kampanyasına destek vererek, İstanbul Müzik Gösteri Sanatları Kültür ve Dayanışma Derneği ile birlikte konser programının hazırlıklarına başladı.

Müzik, Gösteri Sanatları, Kültür ve Dayanışma Derneği kurucu başkanı Ayhan Ak ve yönetim kurulu üyesi Mehmet Şen ile bir araya gelen Türk halk müziği sanatçısı Ülkü Eyupoğulları, endüstri mühendisi Yunus Gür ile birlikte Eymen bebeği ve Erzurum için destek çalışması başlattı. Halk müziği sanatçısı Alican Özmen.

Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Ak, “Dernek olarak amacımız tüzüğümüzde de belirtildiği gibi bu tür ihtiyaçlarda gördüğümüz insanlara destek olmaktır. Dernek olarak bu konuda da elimizden geleni yapmak istiyoruz.” Gerekirse üyelerimiz ve solistlerimizle konser programları oluşturacağız.”

Türk halk müziği sanatçısı Ülkü Eyupoğulları, “Ailesi uzun süredir hareket halinde. İş adamlarımıza ve insanımıza destek olmaya çalışıyoruz. Destek olan herkese hem Muhammed Eymen adına hem de ülkem adına teşekkür ediyorum. Bebek için bir konser planlıyoruz. “Bir gün Erzurum’a gel” sloganıyla Muhammed Eymen için nefes almak için elimizden geleni yapacağız” dedi. – ERZURUM