“Teyit.org” doğruluyor… 2 MİLYON KİŞİ BÜYÜK BİR YALAN!…


Dergi Haberleri

? İzmir’deki Tarkan konseri dünyanın en kaba beş ücretsiz konserinden biri miydi?

'Teyit.org' doğruluyor... 2 MİLYON KİŞİ BÜYÜK BİR YALAN!...

İzmir Belediyesi seyirci sayısının 500 bin, Emniyet Müdürlüğü’nün ise 300 bin civarında olduğunu söylüyor. Ayrıca alan hesaplamanıza izin veren araçlarla talepleri doğrulayabilirsiniz. Hadi matematik yapalım.

Tarkan konseri İzmir Konak’ta Gündoğdu Meydanı’nda gerçekleşti. Konserden paylaşılan görüntüler, kalabalığın yoğunlaştığı alanı görmemizi sağlıyor.

Bir metrekarede beş kişinin yan yana durduğu senaryoda bile o alana sığabilecek kişi sayısı yaklaşık 352.000 kişidir.

Konsere katılımın Kordon’un her yerinde olduğunu varsayarsak, Kordon’un hemen arkasına Cumhuriyet Bulvarı’nı da eklesek ancak 1 milyon kişiye ulaşabiliyoruz.

Ancak bu ölçüm, binaları, araçları, sahneleri, konser ekipmanlarını ve banklar, ağaçlar, heykeller gibi üzerinde durulması mümkün olmayan alanları kapsadığı için çok gerçekçi değildir.

Binaların dahil olmadığı senaryoda, konser alanından uzaklaştıkça kalabalık azalıyor ve metrekareye üç kişi, tüm kordona yaklaşık 362.000 kişi sığıyor.

Konsere 2 milyon kişinin katılması için Kordon’un üç katı büyüklüğünde bir alan gerekiyor.

İddiaların kaynağı resmi bir kurum değil, Wikipedia. Herkes Wikipedia’ya bilgi ekleyebilir.

Ayrıca bu bilgiler, güvenilir kaynaklardan olmadığı ve hesabın sahte olduğu gerekçesiyle editörler tarafından silindikten sonra kullanıcılar tarafından yeniden eklenmiştir. Wikipedia sayfasının güncel versiyonunda Tarkan konseri bu listede yer almıyor.