Tarkan’ın İzmir konserinde rekorlar kırıldı: Dünyanın en büyük 5. ücretsiz konseri


Dergi Haberleri

izmir100 yıllık özgürlük coşkusu 9 EylülBütün gün süren etkinliklerin ardından akşam saatlerinde zirve yaptı. Alsancak Limanı’nda başlayan ve Gündoğdu Meydanı’nda sona eren Fener Alayı’nın geçit töreninin ardından Türkiye’nin bugüne kadarki en büyük sahne şovlarından biri başladı. 180 dansçının yer aldığı, artırılmış gerçeklik destekli işgal ve kurtuluşun canlandırıldığı interaktif tiyatro gösterisi kalpleri büyüledi. Toplam 1.300 metrekarelik LED ekranın kullanıldığı fuar, bu anlamda Türkiye tarihinin en büyük üretimi oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve torunu Duru ile, İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise eşi Neptün Soyer, kızları Duygu ve Defne ile izledi. İzmir milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve siyasi parti temsilcilerinin katıldığı konserde yüz binlerce kişi bir arada Tarkan şarkılarını seslendirdi.

İzmir Belediyesi’nin kentin kurtuluşunun 100. yılı dolayısıyla düzenlediği 9 Eylül kutlamaları, megastar Tarkan’ın verdiği konserle taçlandı. Gündoğdu Meydanı’na kurulan dev sahneden Tarkan, yüz binlerce İzmirliyi saatlerce heyecanlandırdı.

Başkan Soyer zeytin fidanı hediye etti

İzmirlilere seslenen İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Hafızamız tazelendiğinde bu vatana olan bağlılığımız ve sorumluluğumuz artıyor. Bu sorumluluğun bilinciyle şimdi sıra bizde! Bir asır önce 26 Ağustos saat 05:30’da top mermisi ile başlayan büyük hücum, büyük bir zaferle ve ardından 100 ile sonuçlandı. Yıllarca kesintisiz barışla taçlandırıldıysa artık bu Taçlı Cumhuriyetler bize kalmış. Konserde Tarkan’a bir zeytin fidanı hediye eden Başkan Tunç Soyer, “Zeytin ölümsüzlük ve barıştır. İzmir’le dostluğunuz ölümsüz olsun. 100. yıl dönümümüzde sensiz olmazdı. İzmir dağılıyor, Türkiye dağılıyor. İşte buradasın” dedi.

Tarkan: 30 yıllık meslek hayatımın en kalabalık konseri

Tarkan ise, “İzmir’de ne güzel bir Cumhurbaşkanınız var. Benim için de burada olmak çok güzel. Böylesine önemli bir günde bu heyecanı sizlerle paylaşmak benim için büyük bir onur. teşekkürler izmir Tanıştığımıza sevindim. Gerçekten harika hissediyorum.” Tarkan, “30 yıllık meslek hayatımın en kalabalık konseri olduğunu düşünüyorum. Sanırım rekor kırdık. teşekkürler izmir Seni çok seviyorum.” Tarkan, şarkılarının yanı sıra İzmir Marşı’nı da yüzbinlerce İzmirli ile seslendirdi.

Tarkan, İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü kapsamında verdiği konserle ilgili açıklama yaptı.

Tarkan yaptığı açıklamada, “Dünyanın en çok katılımlı konserlerinden biri olarak ilk 5’e girdik ve tarih yazdık” dedi.

Tarkan’ın Instagram hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“İzmir güzelim İzmir’im. Dün gece ne oldu? Ne yaptık? 🙂 Dünyanın en çok izlenen konserlerinden biri olarak ilk 5’e girdik ve tarih yazdık. Vay canına. Teşekkürler Canlarım. içten sevgi ve ilgi. Enerjiniz ve coşkunuz harikaydı. Bu konseri asla unutmayacağım. Sizi seviyorum.”