Tarım kredisi satışları yedi kat arttıTarım kredisi satışları yedi kat arttı

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredisi), indirimli satışın ilk gününde 7 kat satış gerçekleştirdiklerini bildirdi. Tarım Kredi, indirimli satışlarına yeni ürünler ekleyerek devam etme kararı aldı.

Tarım Kredi’den yapılan açıklamada, 15 Ağustos Pazartesi gününden itibaren 1.400 satış noktasında 30’dan fazla temel tüketim ürününün indirimli satışına başlandığı hatırlatıldı.

Tarım Kredi’nin indirimli satış kampanyasının ilk gününde yaklaşık 7 kat satış elde ettiği belirtilen açıklamada, “indirimin uygulandığı ilk gün vatandaşlar kampanyaya yoğun ilgi gösterdi” ifadesine yer verildi.

Tarım Kredi Kooperatif Piyasaları’nın ülke ekonomisine ve vatandaş bütçesine katkı sağlama bilinciyle hareket ederken hem üreticilerin hem de tüketicilerin beklentilerini karşıladığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Tarım Kredi Kooperatif Piyasaları bundan sonraki süreçte de imkan ve imkanları kullanarak yeni indirim kampanyalarını kamuoyu ile paylaşmaya devam edecektir. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri olarak yürüttüğümüz indirim kampanyamıza göstermiş oldukları ilgiden dolayı tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi, vatandaşlarımız olarak bu menfaate hizmet için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Tarım Kredi Birlikleri tarafından indirim uygulanan ürünler şunlardır:

Makarna, un, salça, pirinç, bulgur, mercimek, nohut, fasulye, şeker, ayçiçek yağı, zeytinyağı, tavuk ürünleri, tam yağlı süt, yarım yağlı süt, yumurta, peynir, tereyağı, bal, zeytin, çay, Türk Kahve, patates, soğan, karpuz, karpuz, deterjan, bulaşık deterjanı, Çamaşır suyu, sıvı sabun, peçete, havlu rulosu, Kolonya, bebek bezi”