Tarım Kredi, kendi marketlerinde 30’dan fazla üründe indirim sunmaktadır (İndirimli ürünler nelerdir, ne zaman başlar?)


Tarım Kredi, marketlerinde 30’dan fazla temel tüketim ürününde indirimli fiyatların uygulanacağını duyurdu. Tarım Kredi Kooperatif Piyasaları da indirime girecek ürünleri açıkladı. İndirim ne zaman başlıyor ve hangi ürünler için geçerli?

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla enflasyonla mücadele kapsamında temel gıda ve et ürünlerinde geniş kapsamlı indirim kampanyası başlatılacak.

Bu kapsamda Tarım Kredi Kooperatifi pazarlarında 30’dan fazla günlük ürün için indirimli fiyatlar yarın başlayacak.

İNDİRİM HANGİ ÜRÜNLER İÇİN GEÇERLİDİR?

Tarım Kredi Birlikleri tarafından indirim uygulanan ürünler şunlardır:

Makarna, un, salça, pirinç, bulgur, mercimek, nohut, fasulye, şeker, ayçiçek yağı, zeytinyağı, tavuk ürünleri, tam yağlı süt, yarım yağlı süt, yumurta, peynir, tereyağı, bal, zeytin, çay, Türk Kahve, patates, soğan, karpuz, karpuz, deterjan, bulaşık deterjanı, Çamaşır suyu, sıvı sabun, peçete, havlu rulosu, Kolonya, bebek bezi”

ET ÜRÜNLERİNDE İNDİRİMLER AYRICA DUYURULMAKTADIR

Et ürünlerinde ise Et ve Süt İşletmesi tarafından tedarik edilecek ürünler gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra kasap reyonlu tarımsal kredi birliği marketlerinde ve kasap reyonu olmayan ambalajlarda hemen indirimli olarak satışa sunulmaktadır. Et ürünlerinde yapılacak indirimlerin duyurusu daha sonra yapılacaktır.

ERDOĞAN: ZİNCİR PİYASALARI DEVAM EDECEK

Tarım kredi birliklerinde indirim olacağını hatırlatan Erdoğan, “Bazı zincir marketler buna göre ayarlanacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Küçükbaş hayvanda yüzde 20-25 indirim yaptık. Sığırlarda yüzde 30 ila 35 indirim yapacağız. Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde 40 çeşit üründe daha da indirim yapacağız. Bazı zincir mağazalar buna göre ayar yapacak.”