Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman, Bakan Nebati ile görüştü


Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman, Maliye ve Maliye Bakanı Nureddin Nabati ile Cidde’deki Al-Salam Sarayı’nda bir araya geldi.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Salman, Bakan Nebati ile görüştü.

Alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Veliaht Selman ile Bakan Nabati arasında Cidde’deki Es-Salam Sarayı’nda gerçekleşen görüşmeye katıldı.

Maliye ve maliye bakanlığı kaynakları tarafından da teyit edilen görüşmede, Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ikili ilişkiler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yakın zamanda samimi ilişkilerin yeniden tesis edildiği Suudi Arabistan’ı Nisan ayında ziyaret etti ve Veliaht Prens Salman, Haziran ayında Türkiye’ye geldi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki görüşmelerin ardından yayınlanan ortak açıklamada, iki ülke karşılıklı ticareti geliştirmek ve çeşitlendirmek, iki ülke arasındaki karşılıklı ticareti kolaylaştırmak ve iki ülke arasındaki kamu ve özel sektör iletişimindeki zorlukların aşılması ve yatırımların araştırılması hedeflendi. fırsatları değerlendirmek ve bunları çeşitli alanlarda somut ortaklıklara dönüştürmek.