“Suriyelilerin misafirperverliği bitti” diyen Mustafa Sandal, polisle diyalogunu paylaştı.


Suriyelilerin bir çocuğun yüzüne sedir ağacı attığı iddiasını aktaran ve “Suriyelilerin misafirperverliği bitmiştir” diyen Mustafa Sandal, olayın ardından Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kendisini aradığını ve olayı araştırdıklarını söyledi. takip etti. Öte yandan Sandal’ın görevinde bulunan çocuğun Suriyeliler tarafından zarar görmediği belirlendi.

Dün Konya’da meydana geldiği iddia edilen olayın ardından Suriyeli bir grup, parkta oynayan bir çocuktan 20 lira istedi. Çocuk reddedince, Suriyeliler çocuğun boynuna ve yüzüne burukluk attılar.

GÜNDEM YENİ BELİRLENDİ

Sosyal medyada hızla yayılan iddia, kısa sürede gündem oldu. Ünlü sanatçı Mustafa Sandal tepki gösteren olaya kayıtsız kalmadı. Ancak daha sonra çocuğun yaşıtları tarafından oynarken yaralandığı öğrenildi.

“SURİYELİLERİN MİSAFİRLERİ BİTTİ”

Sandal, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, “Suriyeliler 1.5 ay önce Konya’da istediği 20 TL’yi vermeyen bu bebeğin yüzüne ecstasy attı! Nedense birçok basın organı bu haberi görmedi. Onu ilan edeyim. Tekrar ediyorum: Mültecilerin ülkemizdeki misafirleri bitti. Şimdi gel. Herkes kendi evinde! Bu olayın başka bir sonucu olmayacak, kesinlikle geldiğin gibi gideceksin!” dedi.

BUGÜN YENİ DUYURU

Konuyla ilgili bugün yeni bir açıklama yapan Mustafa Sandal, Emniyet Genel Müdürlüğü’nden şöyle bir telefon geldiğini söyledi:

“Dün görevimin ardından Emniyet Genel Müdürlüğü’nden aradılar. “Geçici göçmenlerin” dönüş zamanı geldiğinde yaşananlar ve çocuklarımızın geleceği ile ilgili sitem ve tedirginliğimi tweetimdeki ifadelerle bizzat dile getirdim… Bir sanatçı ve baba olarak hassasiyetlerimi anladığınız ve davanın devam ettiği konuyla ilgileniyorsunuz.

“GÖRÜNMEYECEĞİM”

Bağlılıklarından dolayı kendilerine teşekkür ederek, “Sizi bu ülke, bu ülke beni sanat dünyasındaki konumuma getirdi. Halkımıza karşı daha duyarlı ve duyarlı olmamız gerekiyor. görmezden gelemem…

“DEZENFEKTE HAYIR, EVET AMA BU OLAYLARA HAYIR”

Bu gibi durumlarda sizi bizzat arayıp vatandaş olarak bilgi toplayacağım. Dezenformasyona tabii ki hayır ama vatandaşlarımıza zarar veren geçici sığınmacılara da hayır demeye devam edeceğim.”

“GÜVENLİK SÜRECİ TAKİPÇİNİZİ BİLDİRDİ”

Bayım. Dikici, hassasiyetime saygı duyduğunu ve güvenlik olarak süreci takip ettiklerini nazikçe açıkladı. Herkese selamlar…”

Mustafa Sandal,