Son dakika! Şarkıcı Gülşen, soruşturma kapsamında evinde gözaltına alındı.


Dergi Haberleri

Konserlerinde giydiği kıyafetlerle adından söz ettiren, Guelsengelen sahnelerden birinde. Twitter’dan “Guelsen ‘Tutuklayın’ etiketiyle trend listesinde yer alan Gülşen hakkında soruşturma başlatıldı.

Polis ekipleri, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın TCK’nın 216. maddesi kapsamındaki “halkı kin ve düşmanlığa veya aşağılamaya tahrik” suçuna ilişkin resen soruşturma başlatılması ve hazır bulunmaları talimatıyla harekete geçti. kolluk kuvvetleri tarafından. Savcılar dün yaptığı açıklamada, Gülşen’in kolluk kuvvetleri tarafından hazır olun dediğini söyledi. Talimatlara göre Gülşen, Beşiktaş’taki evinde tutuklandı. Gülşen’in sorgulanmak üzere adliyeye götürüldüğü belirlendi.

Son dakika!  Şarkıcı Gülşen hakkında soruşturma kapsamında tutuklandı

Gülşen’in Nisan ayında verdiği bir konserde kullandığı ifadeler sosyal medyada gündem oldu. Yukarıdaki görüntülerde Gülşen’in bir kişi hakkında şunları söylediği duyulmaktadır: “Daha önce imam hatip tarafından öğretilmişti. Sapıklığı oradan gelmiş olmalı.” Gülşen’in bu sözleri sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Gülşen’in İmam Hatip’in tüm takipçilerini tek bir kişi hakkında yargılamasının yanlış olduğunu açıklarken, Twitter’da “Gülşen Tutuklandı” hashtag’i ilk sırada yer aldı. Gülşen’e tepki gösteren binlerce kullanıcı, “Bunun hesabını verelim”, “Toplumun sinirlerini bozuyor” ve “Biz böyle sanatçılar istemiyoruz” yorumlarını yaptı.

Son dakika!  Şarkıcı Gülşen hakkında soruşturma kapsamında tutuklandı

Gülşen’in sözlerine yanıt veren Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: “Milletimizin en zor zamanlarında iyilik çağrısı yapmak için kurduğu İmam Hatip okullarına ve mensuplarına hakaret kabul edilemez. iyiliği yaymak ve kötülüğü ortadan kaldırmak, 70 yıl bu davaya öncülük etmek. Şiddetle kınıyorum.”

Son dakika!  Şarkıcı Gülşen hakkında soruşturma kapsamında tutuklandı

Gülşen’in İmam Hatip’in yandaşlarıyla ilgili sözleri AK Parti cephesinde de olumlu karşılandı. Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ünlü şarkıcıya Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla yanıt verdi.

Çelik, “Nefret yaratmak bir sanat değildir. Nefret yaymak sanatsal bir faaliyet değildir. “Sapıklık” suçlamasıyla toplumun belirli bir kesimini hedef almak ve Türkiye’yi bölmeye çalışmak bir nefret suçu ve insanlık ayıbıdır.” Bu çarpık zihniyetin geçmişte kaldığını düşündük.” Ancak bunun farklı kılıklarla devam ettiğini görüyoruz. Bu nefret zihniyeti ülkemizde asla yer bulamayacak. Nefrete karşı insani değerleri savunmaya devam edeceğiz. İnsan onuru her şeyden önce nefrettir.” cümleleri kullanıldı.