Son dakika: Şarkıcı Gülşen, avukatları aracılığıyla tutuklama kararına itiraz ederek Yargıtay’a başvurdu.


Dergi Haberleri

Ünlü şarkıcı GuelsenNisan’da İstanbul’da bir konserde sahneye çıkan bir arkadaşı hakkında “İmam bir vaizde okumuş ve sapıklığı oradan geliyor” dediği için tutuklanmış ve hapse atılmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Türk Ceza Kanunu’nun 216. maddesi kapsamındaki “halkı kin ve düşmanlığa veya aşağılamaya tahrik” suçundan başlattığı soruşturma kapsamında tutuklandı. Guelsen‘ın avukatı Emek Emre, temyiz başvurusunda bulunmak için adliyeye geldi. Avukat Emre, müvekkilinin başvurusunu İstanbul Nöbetçi 26. Asliye Ceza Mahkemesi’ne sundu. Mahkemenin itirazı incelemesi bekleniyor.

Son dakika: Şarkıcı Gülşen, avukatları aracılığıyla tutuklama kararına itiraz ederek Yargıtay'a başvurdu.

Nöbetçi hakime verdiği ifadede Gülşen, “25 yıldır sanatçıyım. Müzisyen arkadaşlarım var. Bu grupla konserler veriyorum. “İmam” lakabı var, “aptal, sapık” diye şakalaşıyoruz. Kaza sonucunda bu iki kelime yan yana geldi. Arkadaşımız İmam Hatip’te okumadı. Miraç’ın soyadını ve iletişimini hatırlamıyorum. Gruptaki tüm arkadaşlarımın takma adları var.”

“Bu konuşma muhtemelen şarkı sırasında Miraç’la benim hatırlamadığım bir konser sahnesinde aramızda geçen bir konuşmadır. Orkestrama ‘Beni seyircilerin arasında omuzlarında taşı’ dediğimde ve orkestradan ‘İmam taşısın’ cevabını aldığımda Miraç’la aramızda geçen konuşma” dedi. konsere gidenlere veya medyaya. Ben ülkesini seven, fırsat eşitliğine inanan ve kimseyi incitmeyen bir sanatçıyım.”

Son dakika: Şarkıcı Gülşen, avukatları aracılığıyla tutuklama kararına itiraz ederek Yargıtay'a başvurdu.

“Bu kısa görüntünün aylar sonra kim tarafından ve ne amaçla verildiğini bilmiyorum. Ancak provokasyon amaçlı yapıldığını düşünüyorum. Bu konuşmayı hiçbir zaman İmam Hatip mensuplarını veya ülkemizin herhangi bir bölümünü küçük düşürmek veya aşağılamak için yapmadım. Ülkenin tüm değerlerine ve hassasiyetlerine saygı duyuyorum. İddiayı kesinlikle kabul etmiyorum ve olayın elverişsiz bir yerde gerçekleşmesi üzücü.

“Şakanın herhangi bir gruba karşı nefret dolu olarak algılanmasından dolayı çok üzgünüm. Suç işlemek gibi bir niyetim yok. suçlamayı kabul etmiyorum. Kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmesini talep ediyorum.”