Son dakika: İmam Hatip yanlılarına yönelik açıklamaları nedeniyle gözaltına alınan Gülşen’den ilk açıklama: Özür dilerim


Dergi Haberleri

Şarkıcı Guelsenİmam Hatip’in mezunlarının nisan ayında verdiği konserde kullandığı “Daha önce İmam Hatip’ten okudu, sapıklığı oradan geliyor” ifadesi çok beğenildi. Kısa sürede sosyal medyadaGuelsen Tutuklandı” etiketi gündemdeydi ve ünlü şarkıcı için hemen harekete geçildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, TCK’nın 216. maddesi kapsamında “kin ve düşmanlığa veya hakarete tahrik” suçunu soruştururken, Gülşen Beşiktaş’taki evinde tutuklandı.

Soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan yerleşkesine gelen şarkıcı Gülşen, ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edildi ve cezaevine götürüldü.

Ayrıca konuyla ilgili sessizliğini bozan Gülşen, sosyal medya hesabından “özür dilerim” paylaşımı yaptı. Gülşen özür diledi ve paylaştı: “Uzun yıllar birlikte çalıştığım iş ve çalışma ortamındaki meslektaşlarımla yaptığım bir fıkra, toplumu kutuplaştırmayı amaçlayanlar tarafından sunuldu ve yayınlandı. Sözlerim ülkemizi kutuplaştırmayı amaçlayan kötü niyetli kişilere malzeme verdiği için üzgünüm. Kendimi atılmış görüyorum. Videodaki konuşmamdan kırılan ve incinen herkesten özür dilerim. Başka bir dil bulmam gerekiyordu; yapacağım.” ifadeleri kullanıldı.

Son dakika: İmam Hatip yanlılarına yönelik açıklamaları nedeniyle gözaltına alınan Gülşen'den ilk açıklama: Özür dilerim