SON DAKİKA HABERLERİ: Bilgin: EYT Aralık’ta gündemdeSON DAKİKA HABERLERİ: Bilgin: EYT Aralık'ta gündemde

SON DAKİKA HABERLERİ: EYD yönetmeliğine ilişkin Emek ve Sosyal Bilimler Akademisi’nden yayınlanan açıklama milyonları bekliyordu. Bilgin, “Tek bir formüle odaklandık ama henüz kesinleştirmedik. EJT Aralık ayında olduğu gibi ön plana çıkıyor.” Bakan Bilgin, sözleşmeli insan kaynakları çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu açıkladı.

Flaş Haber!

Çalışma ve Sosyal Güvenlikten Sorumlu Devlet Bakanı Vedat Bilgin, Yaşta Emeklilik Yönetmeliği’nde (EYT) son durumu açıkladı.

Bilgin, kabine toplantısının ardından sorularına yanıt olarak, “Teknik çalışmalar biraz zaman alacak. Tek bir formüle odaklanıyoruz, ancak henüz kesinleştirmedik.

“KOŞU ÇALIŞMASI SONU”

Sözleşmeli personelin çalışmaları hakkında bilgi veren Bilgin, şunları söyledi:

“Kamu sektöründe sözleşmeli personel konusunda çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz. Meclis ilk açıldığında sözleşmeli personel dosyasını getireceğiz. Şu anda üzerinde çalıştığımız dosya bu, bitirmek üzereyiz.

Geçici işçiler ve sözleşmeli işçiler bir an önce çözmemiz gereken dosyalardır. Sözleşmeli personel sorununu çözüyoruz ve önümüzdeki günlerde size bildireceğiz.”

“SONRAKİ TAŞERONLAR”

Madenciler ve taşeron işçilerle ilgili de çalışmaların olduğunu anlatan Bilgin, “Taşeron işçileriyle ilgili bir çalışmamız var. Bu ayrı bir dosyadır.