SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan EJT ve asgari ücret açıklaması


SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan, EYT ve milyonların beklediği asgari ücretle ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, “2023’e bu iki önemli konuyu masamızdan çıkararak girelim diyoruz. Çalışmalar bu yönde devam ediyor. İnşallah güzel bir sonuç alır ve onunla adım atarız.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan ziyaretinden dönüşünde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca kişinin merakla beklediği Emeklilik Yaş Planı (EYT) ve asgari ücret hakkında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2023’ten önce EYD konusunun gündemden düşeceğini ve kapsamlı bir çözüme ulaşılacağını söyleyebilir miyiz?” sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu:

“Tabii ki hedefimiz arkadaşlarımızla yapacağımız toplantılarda bu yıl sonuna kadar emeklilerin sorununu çözmek. Asgari ücret konusunda da çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülüyor. 2023’e giriyoruz diyoruz” diyerek o iki önemli konuyu masamızdan kaldırıyoruz. Bu çalışma. Doğru yöne gidiyor. İnşallah güzel bir sonuç alıp adım atarız.”

BAKAN BİLGİN: TEKNİK SORUNLAR ÇÖZÜLECEK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin dün yaptığı açıklamada, EYD ile ilgili teknik sorunların çözüldüğünü ve altyapının yapıldığını söyledi. Bakan Bilgin, “Kullanacak herkesi kapsayacak bir anlaşma yapıyoruz” dedi.

ASGARİ ÜCRET İÇİN İKİ TUR

Asgari ücret müzakerelerinin ikinci turu sona erdi. Asgari Ücret Komisyonu’nun dünkü ikinci toplantısının ardından henüz bir rakam belirlenmedi. Üçüncü görüşmenin ne zaman yapılacağı ise henüz belli değil.