Şok edici haber! Hayatını kaybetti…Ünlü aktris ve şarkıcı Olivia Newton, John’dan muzdarip haberler gelmek. 73 yaşındaki John’un meme kanserinden öldüğü öğrenildi.

ÇİFTLİĞİNDE ÖLDÜ

Grease’deki rolüyle tanınan Grammy ödüllü Olivia Newton John, Güney Kaliforniya’daki çiftliğinde öldü.

BÜYÜK HABERLERİ DUYURDULAR

Üzücü haber, oyuncunun sosyal medya hesabından John’un yakınları tarafından duyuruldu. “Ailesi ve arkadaşları yanındayken huzur içinde vefat etti. Herkesten bu çok zor zamanda ailenin mahremiyetine saygı duymasını rica ediyoruz” denildi. açıklamalara yer verildi.

OLIVIA NEWTON JOHN KİMDİR?

Olivia Newton-John (26 Eylül 1948, Cambridge – 8 Ağustos 2022, Güney Kaliforniya) İngiliz doğumlu Avustralyalı bir şarkıcı, söz yazarı ve oyuncuydu. Altın Küre Ödülü’ne aday gösterildi. Başarılı şarkı söylemesi onu ünlü yaptı.

Sanatçı ayrıca 1974 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Birleşik Krallık’ı temsil ederek dördüncü oldu.

Olivia Newton John, kariyerindeki en büyük başarısını, John Travolta ile birlikte rol aldığı müzikal “Grease”in film uyarlamasıyla elde etti.

Grease’in popülaritesi, 1978’deki galasından bu yana özel gösterimlerle devam etti.

1992’deki bir turdan önce, meme kanseri teşhisi kondu ve Newton John, hastalıktan kurtulduktan sonra meme kanseri savunucusu oldu. Ünlü isim, Avustralya’nın Melbourne kentinde kendi adını taşıyan bir sağlık merkezi kurmuştu.

Olivia Newton John, 2013 yılında yeniden meme kanseri teşhisi kondu ve hastalığı tekrar yendi.

Filmin 40. yıldönümü için 2018’de Travolta ile tekrar bir araya geldi.