Şevket Çoruh, 16 yıl oynadığı Arka Sokaklar’dan neden ayrıldığını anlattı.


Dergi Haberleri

Ekranların sevilen oyuncusu Şevket Çoruh, 16 sezon “Mesut Komiser” rolünü oynadığı Kanal D ekranlarının rekortmeni Arka Sokaklar dizisinden ayrıldı. Dizinin 17. sezonunda yer almayan usta oyuncu, projeden neden ayrıldığını İnci Sözlük’ün YouTube kanalında yayınlanan programında açıkladı.

“MESUT KOMİSERİNİ İADE ETMEDİM”

Yorum üzerine “Mesut’u çok özledik lütfen geri dön abi. Sensiz olmuyor” diyen Çoruh, “Mesut ile görüştüm. O biraz agresif, bilirsin, pek fazla kelime anlamıyor. Kesinlikle geri gelmeyeceğini söyledi. Vallahi ikna edemedim, keşke ikna olsa ama… Emekli olma konusunda çok kararlı, çok yorgun.”

“ÇOK YORULDUM, TİYATROYA DEVAM EDEMİYORUM”

Takipçilerinin sorularını yanıtlayan oyuncu, “Arka Sokaklar’dan ayrılırken aklından ne geçiyordu abi? Sizce bu son size yakışıyor mu? Neden ayrıldınız?” diye sorulduğunda sözlerine şu şekilde devam etti: “Tabii ki çok önemli ama 17 yıl sonra neden ayrıldınız cümlesi bana biraz şey gibi geldi… Öncelikle çok yoruldum. ikincisi tiyatro ile devam etmek çok zordu.Pandemi döneminde tiyatro 19 ay yetim kaldı.Kapandı “Birçok sebep var ama dediğim gibi ben de yoruldum asıl sebep.”

“Başka karakterleri oynamak, başka şeyler yapmak güvenli ama aynı zamanda biraz dinlenmek. Biraz tiyatroya önem veriyorum… 17 yıldır kış filmi yapmıyorum mesela. “Yazın sinema yapan, kışın dizilerde oynayan biriyim. Ama şimdi başka projelerim var. Bu benim için başka bir fırsat oldu.”