Seren Serengil, İmam Hatip yanlılarıyla ilgili sözleri nedeniyle Gülşen’i hedef aldı: Derhal özür dilemeli


Dergi Haberleri

Şarkılarının yanı sıra konser kıyafetleriyle de adından söz ettirdi. GuelsenNisan ayında sahnede yaptığı konuşma gündem oldu. birini sahnede eleştirmek GuelsenDedi ki: İmam veya vaiz daha önce okumuştu. Sapıklığı buradan gelmiş olmalı” dedi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, hızla sokaklara bomba gibi düşen Gülşen hakkında “nefrete tahrik ve kin ve nefrete tahrik veya hakaretten” soruşturma başlattı.

BASKI İÇİN ARAYACAKLAR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Gülşen’in sahnede İmam Hatip Lisesi’ne verdiği ifadelere dayanarak Türk Ceza Kanunu’nun 216. maddesinde yer alan “halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve tahkir etme” suçundan resen soruşturma başlattı. Savcının ifadesinde, Gülşen’in kolluk kuvvetleri tarafından hazır olması talimatı verildiği belirtildi.

SERENGİL: BÜYÜK BİR İDDİA, HEMEN TARİH ETMELİ

Twitter gündeminin zirvesinde yer alan Gülşen’e Seren Serengil’den tepki geldi. Serengil, Gülşen hakkında soruşturma başlatıldığını öğrendiğinde, “Bu bir baş belası. Orada din ve ahlak eğitimi alan parlak kardeşlerimizin Milli Eğitim Bakanlığı onaylı okuludur. Onun bir sapık olduğunu hiç görmedim. Bu çok ciddi bir suçlama. Derhal özür dilemelidir. Ve düşünüyorum. Öğrenmenin yaşı yoktur, din ve ahlak dersleri alabilir.

Seren Serengil, İmam Hatip yanlılarıyla ilgili sözleri nedeniyle Gülşen'i hedef aldı: Derhal özür dilemeli

Seren Serengil, İmam Hatip yanlılarıyla ilgili sözleri nedeniyle Gülşen'i hedef aldı: Derhal özür dilemeli