Selçuk Ural’ın yıllar sonra itirafı: Hakan Ural hapse girince Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istedim


Haberler.com YouTube kanalında yayınlanan Haber’e özür mesajı konuğu olan Selçuk Ural, Hakan Ural’ın askerlik nedeniyle aldığı asılsız ihbar nedeniyle hapse atılmasının ardından Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istediğini söyledi.

Gökay Kalaycıoğlu’nun sunumuyla Haberler.com YouTube kanalında yayınlandı. haberler Özür programının bu haftaki konuğu ünlü müzisyen Selçuk Ural oldu. Yıllarca Hakan Ural’ın babası olduğunu söyleyen Ural, Recep Tayyip ErdoğanOnunla nasıl tanıştığını anlattı.

VİDEOYU TAM İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

“Hakan hapse girdiğinde Erdoğan’dan yardım istedim”

Hakan Ural cezaevinde rahat etsin diye Recep Tayyip ErdoğanSelçuk Ural, Hakan Ural’dan yardım istediğini söyledi: “En kötü zamanlarında Hakan’ın yanındaydım. Hakan’ı askere gitmemesi için uyarmama rağmen yalan rapor aldı ve ardından 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Nasıl olduğunu biliyor musun? Tayyip Bey’le tanıştım mı? Rahmetli Adnan Şenses, Recep Tayyip Erdoğan’a karşı dürüsttü. Hakan hapse girince Recep Tayyip Erdoğan’ın yanına gittim. Hapishanede başına bir şey gelmesin diye Hakan’ı yanına almasını istedim, o dönem Recep Tayyip Erdoğan belediye başkanıydı. Şiir okuduğu için hapse atıldı. Pınarhisar: “İstanbul’da özel bir cezaevindeydi. Hakan’dan ona bir şey olmasın diye bu hapishanede kalması için onunla kalmasını istedim. Erdoğan kabul etti, ancak savcı buna izin vermedi. Allah ve yakın arkadaşlarım Hakan için ne yaptığımı biliyor” dedi.

Selçuk Ural yıllar sonra bana şunları söyledi: Hakan hapse girdiğinde Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım istedim.

“HAKAN, annesinin cenazesine katılmadığım için hüsrana uğradı”

Hakan Ural’a neden gücendiğini anlatan Ural, sözlerine şöyle devam etti: “Bir gün Hakan, ‘Rahmetli babamı üvey babası yüzünden kaybettim’ deyince, bulunduğu kanalı aradım ve soyadımın kaldırılmasını istedim. …hatalar yaptım, hep Hakan’ın yanındaydım. O benim evimde kaldı ve ben onu hapisteyken ziyaret ederdim. Olaylar sonuçlandıktan sonra Hakan’ın annesi öldü. Geç uyanan biriyim “Öğlen kalktığımda annesinin öldüğünü öğrendim. İkindi namazı için cenazesi vardı. Gidemediğim için Hakan bana kızdı. Neden gideyim. O cenaze mi? Yapmıyoruz.” Yine de annesiyle konuş.”

Selçuk Ural yıllar sonra bana şunları söyledi: Hakan hapse girdiğinde Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım istedim.