Şarkıcı Gülşen’den Flash Move!


Dergi Haberleri

Şarkıcı GuelsenGeçenlerde 30 Nisan’da verdiği bir konserde İmam Hatip Lisesi öğrencileri hakkında söyledikleri nedeniyle tutuklanmış, ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Avukat Emek Emre, bu dava sırasında Gülşen’le ilgili bazı paylaşımlar hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.

“İnsanlar nefret ve nefrete yöneliyor”

Suç duyurusunda şu ifadelere yer verildi: “Müvekkiline yönelik hukuka aykırı, düzensiz, orantısız ve orantısız insan hakları muamelesi sonucunda içinde bulunduğu durum maalesef müvekkilini sevmeyen veya gelmek isteyenler tarafından fırsat olarak görülmüştür. kin ve öfkeye yol açacak söylemlerini sosyal medya platformlarında bir dizi hashtag kullanarak dile getirdiler.

GİZLİ HESAP

Dilekçede, Refah Partisi Kağıthane İlçe Başkanı Yeniden Ömer YıldızGülşen’in sosyal medya hesabı Twitter’da, “Gülşen Tutuklandı” hashtag’i ile “Bu kadının öldürülmesi zorunludur” şeklinde bir hashtag yayınladığı tespit edildi.

Dilekçede, bu paylaşımın çok kısa sürede geniş kitlelere yayıldığını belirterek, “Bu suç duyurusu toplumun tüm kesimlerinden büyük tepki alınca, şüpheli hesabını hemen gizli/kapattı/yasakladı. haberler Web sitelerinde mesaj olarak yer almaya devam ediyor” denildi.

4 CEZA İŞLEMİ GEREKLİ

Suç duyurusunda bulunulan dilekçede Ömer Yıldız’ın anayasayı ihlal, halkı kin ve düşmanlığa tahrik, tehdit ve suça teşvik suçlarından yargılanması istendi.

GÜLŞEN KİMDİR?

Tam adı Gülşen Bayraktar olan Gülşen, 29 Mayıs 1976 doğumlu Türk şarkıcı ve söz yazarıdır. Popüler şarkılarıyla Türkiye listelerinde zirveye yerleşen sanatçı, bugün Türk pop müziğinin en çok dinlenen ve en çok satan isimlerinden biri haline geldi. Çapa’da doğup büyüyen Gülşen, Şehremini Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

Liseyi bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarı’na girdi ancak aynı zamanda eğitimini yarıda bırakıp barlarda çalıştı. 1995 yılında sahne aldığı bir barda görüntülendi ve albüm teklifi aldı ve Raks Music ile albüm anlaşması imzaladı.

1996 yılında çıkardığı ilk albümü Be Adam ile adını duyurmasına rağmen, evliliğine odaklanmak için birkaç yıl boyunca müzik kariyerini ikinci plana attı. 2004 yılında dördüncü albümü Of… Of… ile büyük bir çıkış yaptı ve aynı isimli hit şarkısıyla hem Altın Kelebek hem de Kral TV Video Müzik Ödülleri’ni kazandı. MU-YAP sertifikalı Yurtta Aşk Cihanda Aşk (2006) albümünden sonra satış başarısını sürdürdü ve beni durdurdu mu? (2013) Türkiye’de yılın en çok satan albümü olurken, onu yılın en çok satan ikinci albümü Bangır Bangır (2015) izledi.

“Yurtta Aşk Cihanda Aşk”, “Bi’ An Gel”, “Yeni Bir”, “Sözde Ayrılık”, “Yatcaz Kalkcaz Ordayim”, “Kardan Adam”, “İltimas”, “Bangır Bangır” ve “I” şarkılarıyla Bir şans biliyor musun” haftalarca Türkiye’nin resmi listesinde bir numarada kaldı.

Söz yazarı kimliğiyle ön plana çıkan ve şarkılarının yanı sıra özellikle müzik eleştirmenlerinden olumlu tepkiler alan şarkıcı Gülşen, özellikle kariyerinin ilk yıllarından sonra kendi yazdığı şarkıları söylemeye başladı ve kendisi gibi olan meslektaşları için birçok hit hazırladı. grafik başarısı elde etti. 2015 yılında YouTube’da en çok izlenen Türk şarkıcı iken, ertesi yıl tek video klibi iki yüz milyondan fazla izlenen ilk Türk şarkıcı oldu.

Gülşen, altısı Altın Kelebek ve dokuzu Kral Türkiye Müzik Ödülü olmak üzere pek çok farklı ödül kazandı.

Gülşen, İmam Hatip yanlıları hakkında yaptığı yorumlar nedeniyle 25 Ağustos 2022’de tutuklandı. Daha sonra yapılan itiraz üzerine apartmandan çıkmaması şartıyla tahliyesine karar verildi.

GÜLŞEN’İN ÖZEL HAYATI

Şarkıcı Gülşen, 1997-2000 yılları arasında Murat Varol ile evlendi. Daha sonra 2016 yılında son üç albümünün yapımcısı olan aranjör ve besteci Ozan Çolakoğlu ile evlendi. Çiftin Azur Benan isimli çocukları Ocak 2017’de Şişli’de dünyaya geldi.